Ana sayfa Devlet Destekleri 1000 TL Para Yardımı Sorgulama Ekranı

1000 TL Para Yardımı Sorgulama Ekranı

510
0

Devlet ihtiyacı olan vatandaşa salgında gerekli maddi destekleri de sağlıyor. Bu anlamda atılan adımlardan bir tanesi olan 1000 TL yardımların yapılabilmesi için ise vatandaşların başvuru yapması gerekiyor.

1000 TL Yardım Başvuru Sorgulama Ekranı

Geçtiğimiz günlerde dağıtımı tamamlanan yardımların ardından üçüncü faz yardımları da başlıyor. Bu anlamda yapılacak olan 1000 TL yardımlar için öncelikli olarak vatandaşların başvuru yapması planlanıyor. Bu anlamda başvuruların adresi ise e-devlet. Bu mecradan yapılan başvurular ile sonuçları da aynı adres üzerinden sorgulanıyor. Yapılan bu destek için ayrıca bir sorgulama ekranı bulunmuyor.

TC Numaranın Son Hanesine Göre Başvuru Yapılacak

Virüs salgını nedeniyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının vatandaşlara yardım amaçlı dağıtacağı 1000 TL nakdi yardımlar için başvurular başladı. Kişilerin Tc numaralarının son hanesine göre kişilere dağıtılacak olan para yardımları da belirlenecek. Sonu 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı günü 4 olanlar ile ise Çarşamba günü, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar ise Cuma günü başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecek.

E-devlet üzerinde oluşacak yoğunluk ile herhangi bir aksama yaşanmaması adına TC Numaraların son hanesi ile işlem yapılmasına karar verilmiş.

Kimler 1000 TL Para Yardımı Alacak?

Para yardımı almak isteyen kişilerin belli kriterleri taşıyor olması genel şartlar arasında. Kişinin gelirleri yetkililer tarafından sistem üzerinden takip ediliyor. Burada yapılan araştırma neticesinde geliri olmayan kimseler tespit ediliyor ve bu kişilere nakdi yardımlar yapılıyor.

Daha önce 1000 TL para yardımı alan kişilere üçüncü faz para yardımı yapılmayacak. Bunun yanında 4-A kapsamı işçiler, 4C kapsamı memurlar, SGK dan ödeme alan kişiler de yardımdan yararlanamayacak. Ayrıca İŞKUR dan işsizlik maaşı gibi ödeme alanlarda başvuru yapamıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here