Ana sayfa Kredi Notu 18 Yaşından Küçük Bireylerin Kredi Notu

18 Yaşından Küçük Bireylerin Kredi Notu

444
0

 Bankalar kredi kullandırırken 18 yaş ve üstündeki insanların müracaatlarını özen göstermektedir. 18 yaş altındaki şahıslara kredi kullandırılmamaktadır. Bu sebeple 18 yaş altı şahıslar 18 yaşına dek kredi çekememektedir. 18 yaşından küçüklerin kredi notu var mı? Findeks kredi notu insanların bankalarda bırakmış olduğu pozitif ya da olumlu olmayan izlenimleri ile orantılı bir şekilde verilen bir not olduğu bilinen bir durumdur.

18 Yaşın Altında Yer Alan Bireylerin Kredi Notu Olur Mu?

findeks kredi notunuzun var olması için evvela bir kredi ürünü almış olmanız icap etmektedir. Kredi ürünü almamış şahıslara kredi notu verilmez. Bu sebeple 18 yaş altında yer alan şahıslar kredi ürünü almadıkları için findeks kredi notu da mevcut değildir. 18 yaşın altındaki şahıslar eğitim kredileri almaktadırlar. Bu krediyi eğitimleri için alan talebeler ödemeli şekilleri yardımıyla banka sabit gelir koşulu talep edilmektedir.

18 yaşından küçüklerin findeksi

findeks kredi notunuzun bulunması için bir kredi ürünü almış ya da banka ile bir münasebetinizin olması icap etmektedir. 18 yaşının altında yer alan şahıslar ailelerine bağlı birey oldukları için kredi ödemeleri olası olmayacağından kredi çekemezler. Bu sebeple de kredi notu olması imkânsız. Zira hiç bir kredi ürünü ile bağı bulunmamış ve herhangi bir ödeme kaydı olmamıştır.Kısacası 18 yaşından küçüklerin kredi notu yoktur.

Kredi Notunu Düzeltme Yolları

Finansal açıdan ihtiyacını karşılamak üzere bankalara başvuran kişilerin bu ihtiyaçlarını alabilmeleri için belli kriterleri taşıyor olması gerekiyor. Bu kriterin dışında kalıyorsanız zaten kredi alımını unutmanız gerekebilir. Kişinin kredi notu yüksek ise bunun yanında gelirde olması gerekenler arasında. Ancak kredi notu düşüklüğü yaşayanlardan birisiyseniz öncelikli olarak bu notunuzu yükseltme yoluna gitmeniz gerekiyor. Bunun için ise öncelikli olarak bir kredi kartı almalısınız. Alamıyorsanız ön ödemeli kart alarak bu kartınıza para yükleyin. harcamalarınızı paranız olsa dahi bu kart üzerinden yapın. Zaman içerisinde banka bu tutumunuza dayanarak size bir kredi kartı tahsisi yapabilir. Böylelikle kredi notunuz da yükselmeye başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here