Ana sayfa Genel Özel okul teşvikleri kaç yıllık alınıyor?

Özel okul teşvikleri kaç yıllık alınıyor?

247
0

Bu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel okullarada okuyan ya da okumak isteyen öğrenciler için 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Özel okul teşvik başvuruları ile ilgili duyurular yayınlanmaya başladı.Konuyla ilgili detaylı ve en doğru bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunuyor.

Bu yazımızda asıl üzerinde durmak istediğimiz şey, bazı velilerin de aklında olan şu soru: Çocuğum 2015-2016 Eğitim öğretim yılı için teşvikten faydalandı.Şu anda özel bir okulda okuyor. 2016-2017 yılı için tekrara teşvik başvurusu yapacak mıyım? ya da şöyle soralım: Özel okul teşvikleri kaç yıllık alınıyor?
Burada cevap aslında çok net. Yine cevabı Milli Eğitim Bakanlığı vermiş.Bakanlığın özel okulteşvikleriyle iligli sıkça sorulan sorular bölümünde bu sorular için verdiği cevap şudur.

1. Öğrenciler Okul Öncesi eğitim yani Anasınıfı için kazandığı teşvikten sadece 1 yıl faydalanbabilir.

2. Öğrenci 1-4 sınıflar arasında özel okul teşvik için hak kazandıysa ,tekrar başvuru yapmaksızın 4. sınıfın sonuna kadar bu teşvikten faydalanır.
3. 5-8 Sınıf seviyesinde teşviğe hak kazananlar da aynı şekilde 8. sınıfın sonuna kadar teşvik başvurusuyapmasına gerek yoktur.Öğrenğin 5. sınıfta teşvik hakkı kazanıp kaydını yaptıran öğrenci 8. sınıf dahil bu teşvikten yararlanmaya devam edecektir.

4. İlkokul 4. sınıftan ortaokul 5. sınıfa geçerken,Ortaokul 8. sınıftan lise 9. sınıfa geçerken teşvik alıyor olsa da geçişlerde yeniden özel okul teşviğine başvurmaları gerekmektedir.

2016-2017 Eğitim öğretim yılı özel okul teşvikleri başvuruları ile ilgili güncel bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sitesinden alınabilir. Tüm öğrencilerimize sağlık ve başarılar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here