Ana sayfa Genel 3 Adımda Daha Tutumlu Olmak

3 Adımda Daha Tutumlu Olmak

249
0

3 Adımda Daha Tutumlu Olmak

Evet, daha tutumlu olmak mümkün.”Para biriktirme” de mümkün. Günümüzün mottosu “tüketmek” olan günümüz dünyasında; daha tutumlu bir hayat sürmek hepimizin hayali olan ancak hep ertelediğimiz bir durum. Bu durumu, hayal olmaktan kurtarmak amacı ile atabileceğimiz adımlar ise elbette mevcut. 3 Adımda, daha tutumlu olmanızı mümkün kılacak yazımızı okuduktan ve maddeleri uyguladıktan sonra, size uygun olarak birkaç madde daha bulabilir ve zamanla, programlı bir şekilde daha tutumlu bir yaşam sürebilirsiniz.”Para biriktirme” olayını da çözerseniz sizden iyisi yok…

Yemeğinizi Evde Yiyin

Yemeğinizi evde yemeniz, sizler için beğenmeseniz de epey avantajlı bir durum. Dışarıda yediğiniz yemeğin, doyurucu türden bir yemeğin 10-15 lira arasında seyrettiği biliniyor. Bu durumda, 10 yahut 15 liraya yaptığınız bir market alışverişinin sizi üç, beş gün arasında rahatlıkla doyuracağını da söylememiz gerekir.

Paranızı Cebinizde Tutmayın

Evet, bu ilginç ama gerçekten doğru bir yöntem olarak sahneye çıkıyor. Para, cepte tutulduğunda sürekli harcanan türden bir meta olarak bilinir. Oysa, banka hesabınızda yahut evde tuttuğunuz para; cebinizde görünmediği sürece “yok” sayılabiliyor psikolojik olarak. Tabii, siz bu psikolojiyi banka kartlarına, kredi kartlarına alıştırdıysanız; sizlere, onları evde bırakmanızı öneriyoruz. Velhasıl, dışarıya çıktığınızda; bir limitiniz olsun; fazlasını harcamayın, “para biriktirme” işini geliştirin.

Riske Girmeyin

Tutumluyum ancak daha fazla kazanmak istiyorum, amacında olup; fazla riskli yatırımlarda bulunmayın. Pek çok insan, arkadaşlarından aldığı gazla toplu ürün alıp satışını yapmaya çalışır yahut hisselere birikim yatırımı yapar; bu durumlar oldukça risklidir ve çoğu uzman; önermez. Böyle olaylara girmeniz, var olan birikiminizi de hiç edebilir. Bu sebepten, tutumlu olmanın bir diğer şartı da risksiz yatırımlarla uğraşmaktan geçer.

Uzun lafın kısası para biriktirmek için, birikim yapmak için para harcamamak gerekiyor. Düz mantık dedikleri de bu değil mi? Tutumlu olma, para biriktirme ,gelirleri artmadan birikimlerini artırma yöntemlerinden aklımıza gelenleri paylaşmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here