Ana sayfa Genel 50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?

50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?

534
0

50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?

Ak Parti’nin seçim vaatlerinden biri olan 50 Bin TL Hibe yahut faizsiz kredinin, şartları neredeyse kesinleşti. Herkesin almak istediği ve özellikle genç girişimciler için düşünülen bu hibe tipinin; kimlere, nasıl verileceğini yazımızı okuyarak görebileceksiniz. Pek çok insan, hangi koşullarda bu hibeyi alabileceğini merak ederken, pek çoğu da çoktan başvurma aşamalarını bitirmiş durumda.

Başvuru, KOSGEB üzerinden ilerleyecek. Geçtiğimiz yıllardaki girişimcilere verdiği destek, hibe yahut kredi oranları ile adını duyuran KOSGEB kurumu bu işi de devralacak ve hibeleri, kendi yönetmeliği uyarınca dağıtacak.

50 Bin TL Hibe kapsamında, dağıtım pek çok alan için; pek çok kriter için kategorize edilmiş durumda; kuruluş desteği harcamaları, teçhizat harcamaları, ofis harcamaları gibi.

Kuruluş Desteği Harcamaları

Kuruluş Desteği Harcamaları kapsamında maksimum 2 Bin TL hibe alabilmektesiniz. Fizibilite, maliye, kuruluş evrakları ve benzeri harcamalarınız için verilen bu hibe; işi hazır olana değil, elbette kuracaklara uygun görülüyor.

Ofis ve Teçhizat Harcamaları

Ofis ve Teçhizat harcamalarınız için devlet, KOSGEB aracılığı ile tarafınıza üst limit sınırı 18 Bin TL’ye kadar; hibe verebiliyor. Bu hibe ile ofisiniz için gerekli materyalleri ve elbette ofisinizi tutabilmeniz mümkün.

İşletme Harcamaları

İşletmenin personel, yakıt ve benzeri tüm ihtiyaçlarının karşılanması için devlet, KOSGEB aracılığı ile tarafınıza 30 Bin TL’ye kadar hibe verebiliyor. Bu desteği iş yeriniz faaliyet halindeyken de alabilmeniz mümkün kılınmış.

Hibenin yetmediği durumlarda, ayrıca KOSGEB’den faizsiz bir şekilde 100 Bin TL’ye kadar kredi alma şansınız da var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here