Ana sayfa Kredi Hesaplama 72 Ay Vadeli Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

72 Ay Vadeli Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

350
0

72 Ay Vadeli Kredi olgusu, hükümetin yaptığı açıklamalar sonrasında yeniden gündeme geldi ve 72 ay vadeli kredi ne zaman verilecek sorusunu da akla getirmeye başladı. Özellikle kredi kartı borcu olup ödeyemeyen ve  Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi için bekleyen bir çok kişi ümitle kredi kartı borcunu yapılandırıp 72 aya bölerek rahat bir şekilde borcunu ödeme peşinde.

Yapılandırma kredisi ne zaman verilmeye başlayacak?

Hükümetin yaptığı açıklamalara bakılırsa 72 ay vadeli kredilerin verilme zamanı için önümüzdeki 15 gün sonrası hedef olabilir diyebiliriz. Elbette yapılacak her yenilikte olduğu gibi kredi kartı borçlarının yapılandırılması için yasal düzenlemelerin yapılması,bu düzenlemelerin onaylanması ve arkasından Resmi Gazetede yayınlanması gerekiyor. 72 ay vade ile kredi ne zaman verilecek ve kredi kartı borcu yapılandırması ne zaman başlayacak sorunuzun cevabı yaklaşık olarak önümüzdeki hafta ortası veya hafta sonu olabilir.

Kredi kartı borçlarınızı yapılandırırken çekmeyi düşündüğünüz uzun vadeli kredi , elbette size nakit olarak verilmeyecek. Yapılandırmada 72 ay vadeli kredi nakit olmayıp sadece borcunuza karşılık olarak kullandırılacak. Kısacası yapılandırma kredisi size nakit para olarak ödenmeyecek.

Yapılandırma kredisi miktarı hesaplanırken eski borcunuzun net tutarı üzerine elbette faiz oranı eklenip, masraflar da borcunuzun üzerine eklenecektir. Bahsettiğimiz masraflar , daha önce ödenmemiş borcunuz için bankalar tarafından başlatılan icra-avukat vb. işlemler için hesapladıkları giderler olacaktır. Tüm banka alacakları hesaplandıktan sonra toplam borcunuz hesaplanacak ve bunun karşılığı sizin için uzun vadeli kredi (72 aya kadar yapılandırma kredisi) onaylanıp size geri ödeme programı da sunulacaktır. Yapılandırma kredisi elbette 72 ay olmak zorunda değil, kendi ödeme planınıza ve ödeme gücünüze göre daha kısa vadede ve dolayosoyla daha düşük faizli olarak da kredi kartı borçlarınızı yapılandırıp ödeyebilirsiniz.

72 ay vadeli yapılandırma kredisinin faizi ne olacak ya da hangi oranlarda olacak şimdilik kesin birşey söylemek zor. Ancak yaşadığımız şu günlerde özellikle düşük faiz istekli hükümet de göz önüne alınırsa ,yapıalndırma kredi faiz oranlarının çok yüksek oranlarda olmamasını bekleyebiliriz.

Uzun vadeli yapılandırma kredisi resmi gazetede yayımlandığı andan itibaren Bankalar yapılandırma kredisi faiz oranlarını ve diğer kredilendirme krriterlerini belirleyip biz kullanıcıları bilgilendireceklerdir. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here