Ana sayfa Akbank Akbank EFT Havale Ücreti Ne Kadar?

Akbank EFT Havale Ücreti Ne Kadar?

503
0

Akbank EFT havale ücreti diğer pek çok bankada olduğu gibi havale ya da EFT olmasına, havale ya da EFT miktarına, havale ya da EFT saatine ve havale ya da EFT’nin hangi kanal yoluyla yapılacağına bağlı olarak değişir. Akbank, belirli miktarların altı ve üstü durumlar için ve belirli saat aralıkları ve bunların dışında kalan saat aralıkları için ücretlendirme yapmaktadır. Ayrıca, ücretlendirmeler işlem tipi ve miktara göre de değişiklik göstermektedir. Kullanılan her kanala göre işlem ücretleri, belirlenen alt ve üst limitler, saatler dikkate alınarak farklılık gösterebilir.

Akbank Havale Tipleri ve İşlem Ücretleri

Akbank EFT havale işlem ücreti için, Akbank BSMV’yi hariç tutmaktadır. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığından yapılacak olan 1.000 TL ve altı işlemler için işlem ücreti 0,5 TL, 1.000-50.000 TL arası işlemler için ücret 1 TL, 50.000 TL üstü işlemler için ücret 12,5 TL olarak belirlenmiştir. Aynı tutarlar için telefon bankacılığından talep edilen ücretler yine tutara göre değişmektedir ve aynı tutarlar için işlem ücretleri 2,5 TL, 5 TL ve 50 TL olarak belirlenmiştir. ATM’lerden yapılacak olan aynı miktarlardaki havale işlemleri için ücretler 1 TL, 2,5 TL ve 25 TL olarak belirlenmiştir. Aynı şekilde ATM üzerinden cebe havale işlemlerinde ücretler 1 TL, 2,5 TL ve 25 TL olarak belirlenmiştir.

Okunmalı : Günlük EFT Limiti Yükseltme

Akbank EFT Tipleri ve İşlem Ücretleri

Akbank EFT havale işlem ücreti için, Akbank’ın pek çok EFT seçeneği bulunmaktadır. Farklı tutarlar ve farklı kanallar için işlem ücretleri değişiklik göstermektedir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden 1.000 TL altı işlemler için EFT ücreti 1 TL, 1.000-50.000 TL arası işlemler için işlem ücreti 2 TL, 50.000 TL üstü işlemler için işlem ücreti 25 TL’dir. Geç EFT ücretleri ise 1.000-50.000 TL arası 1,5 TL, 50.000 TL üstü için 3 TL olarak belirlenmiştir. ATM’lerden başka kredi kartına EFT işlemleri için aynı rakamlar üzerinden belirlenen ücretler 5 ve 50 TL’dir. Geç EFT’lerde bu ücret 3 ve 7,5 TL aralığında olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here