Ana sayfa Akbank Akbank Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu? Ne Kadar?

Akbank Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu? Ne Kadar?

555
0

Hemen hemen her bankada olduğu gibi Akbank’ta da hesap işletim ücreti adı altında müşterilerinden yılın belli dönemlerinde ücret talep edilmekte ve alınmaktadır. Bu yasal olarak bir engel teşkil etmediği için ve hali hazırda tüketicilerle bankalar arasında yaşanan bir problem olarak finans piyasalarında ki yerini korumaktadır açıkçası.

Akbank müşterisiyseniz, hesap işletim ücreti veya bedeli ödememeniz de bazı durumlar için mümkün. Bunların başında yine otomatik ödenmesi için en az iki adet fatura talimatı vermeniz gerekmektedir. Ayrıca Akbank bazı kampanyaları özendirmek ve bunlardan faylanma oranını arttırmak için de hesap işletim bedeli almamaktadır.

Bu gibi fırsat ve avantajları öğrenmek için Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25 hattını aramanız yeterli. Akbank hesap işletim bedeli hesabın türüne göre değişir. 2014 yılı için Haziran ve Aralık aylarında tahsil edilmek üzere vadesiz hesaplarda 55 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank çatı ve nar hesabı olanlar 60 TL öderken, döviz hesaplarında bu miktar 15 Avro ve öğrenci hesaplarında ise 5 TL olmak üzere çeşitlilik arz eder. Bu ücreti göz önünde bulundurarak Akbank müşterisi olmanız tavsiye olunur, çünkü aktif olarak kullanmayacaksanız bir hesap açmanın artık gereklilik olmaktan çıkmıştır.

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti yazımızdan da mukayese edilebilirlik açısından yararlanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here