Ana sayfa Genel Altın Hesabı Mı Yoksa Banka Kasası Mı?

Altın Hesabı Mı Yoksa Banka Kasası Mı?

248
0

Altın Hesabı Açtırmak Mı Yoksa Banka Kasası Mı Daha Avantajlı?

 Banka şubesinden altın hesabı açmak mı yoksa altınları kasaya bırakmak mı daha avantajlı? Biz ülke olarak altına olan düşkünlüğümüz bilinen bir durumdur. Düğün dernekte, doğumda, birikim yapmak için kısacası iyi gün zor gün için altın aklımıza ilk gelen ve en yaygın kullanılan birikim aracıdır. Mutfak harcamalarından, gerçekleştirilen günlerden, saklı gizli bir köşeye attığımız paralardan bir araya getirip altın alır ve onu gizleyecek bir yer ararız.

Yastık altı, saksı altı, pirinç arasına derken bir bakmışız hayatımız onu gizlemekle geçmiş. Evde saklamayı talep etmeyenler ve altın miktarı çok olanlar en son çözüm kasaya koyarlar ister banka kasasına isterse konutun bir yerinde küçük bir kasada saklayarak.

Altınları banka kasasına attığımızda aylık ve ya senelik kapora parası mevcuttur. Hatta bu kasalara giriş çıkış güç oluyor ve bunu yalnızca iş saatleri arasında gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat altın hesabı olduğunda satmayı talep ettiğinizde kıymetinden fazla çok düşüş olmadan gerçekleştirebiliyorsunuz hatta 24 saat bu işlemi yapabiliyorsunuz.

Banka kasasını siz bulunmadığınız anlarda hususi izinlerle açma yetkileri vardır hatta kasaya bıraktığınız altınların düşük gramajlı ve ya yanlış gramaj olma olasılığı olabiliyor fakat altın hesabı olduğunda bu tehlike ortadan kalkıyor. Kasa fiyatlarına ve tehlikelere göz atıldığında altın hesabı açmak daha yararlı görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here