Ana sayfa Kredi Başvurusu Araç Kredileri

Araç Kredileri

889
0

Araç Kredisi

İnsanlar kredi kullanırken en çok araç ve ev almak için kredi çekmektedirler. Araç kredisi çekerken iki farklı araç kredisi bulunmaktadır. İkinci el ve sıfır araç kredisi olarak hizmet vermekte olup alacağınız araç türüne göre kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. İkinci el araç kredisi alırken bazı şartlarda araç kredi verilmemektedir. Bu kredi türünde dikkat edilmesi gereken husus araç yaşı, araç değeri olmaktadır. Bir çok bankalar arasında kredi verirken sigorta ve kaskoları kredi ile birlikte yapılmasını talep etmektedir. Bu sayede araç hem ipotek olarak alarak hem de bu önemli iki sigortayı yaparak bankalar kendilerini güven altına almaktadır.

Sıfır araç almak için kredi başvurusu yapacak olan kişiler bazı durumlarda tamamına göre kredi çıkmakta olup bazı durumlarda ise belli orana göre vermektedir. Yine bu kredi türünde kasko ve sigorta gibi ekstra indirimlerde bulunmakta olup yapılan kampanyaları takip ederek uygun faiz oranları ile kredi çekme imkanına sahipsiniz. Özellikle sıfır araba alırken araç aldığınız galeri veya bayı tarafından bankaların özel olarak anlaşmaları olabilir. Araç alırken bu gibi hususları sormakta fayda vardır.

Araç kredisi çekerken ipotek

Araç kredisi kullanırken aracınız ipotek edilmekte olup bu nedenle satışını krediniz bitmeden yapamayacağını aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Bu nedenle sıfır araçlarda görevliler tarafından eksperiz hizmeti olmazken genellikle ikinci el arabalar bazen yetkililer arabaları görmek isteyebilir hasar kayıttı, pert gibi durumları incelemek isteyebilirler. Buna göre araç değeri belirlenip ona göre kredi limitiniz belirlenir. Araç kredisi kullanırken yine aynı şekilde kredi notunu önemli olmakta olup gelir seviyesininiz %40 oranına göre kredi ödeme şansınız bulunmakta olup uzun vadeli krediler çoğu zaman karşılaşma durumunuz bulunabilir.

Araç alımı fiyatları itibariyle birikimle yapılamadığından banka kredisi ile karşılama yoluna gidiliyor. Fakat daha ucuza araba almanın yolları bulunurken kişiler genelde bu yollardan habersiz hareket edebiliyor. Örneğin Ziraat Bankasından Satılık Araçlar hem modelle hem de modeline göre daha uygun fiyatlara olabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here