Ana sayfa Kredi Hesaplama Asgari Ücretle Çalışan Konut Kredisi çekebilir Mi?

Asgari Ücretle Çalışan Konut Kredisi çekebilir Mi?

272
0

Asgari Ücretle Çalışan Konut Kredisine Sahip Olabilir Mi?

Konut kredileri bulunan bir çeşit mülkün veya yine satın alınabilecek ev üstünde oluşacak ipotek beraberinde kullanılabilecek bir çeşit kredidir. Konut kredileri beraberinde mortgage kredileri de benzeyen özelliklerin yanlarında özellikle de vade üzerinden kaynaklanmakta olan çeşitli farklılıklar ile dikkat çekiyor.Asgari ücretle çalışanın da konut kredisi çekmeye ve konut sahibi olmaya elbette hakkı olmalı. Peki Asgari Ücretle Çalışan Konut Kredisi çekebilir mi? Konut kredileri de genellikle 5 seneye kadar ve yüksek faiz beraberinde kredi sağlamakta olan bir çeşit kredi biçimidir. Asgari ücret beraberinde konut kredisinin kullanımı da yine maaş beraberinde orantılı bir biçimde belirlenen taksitler ile sağlanabiliyor.

Asgari ücret veya yine farklı gelir grupları aralarından çalışmakta olan kişiler düzenli bir çeşit gelire hakim olmaları ve yine farklı kredi kullanımları ile alakalı olan kriterleri sağladıkları takdir de kredi onayları da oluşacaktır.

Kredi Kullanımında Kriterler Neler?

18 yaşından büyük olma kriteri ve 65 yaşından da büyük olmama kriteri bulunmaktadır.

Kredi notlarının kredi kullanımlarına engel oranlarda bulunmaması

Düzenli bir şekilde gelire hakim olmanız ve bulunuyorsa farklı gelir kaynakları beraberinde hane halkı gelirinin de beyanı

Çalışılan bölgelerde en az olarak 6 ila 4 aydan beri sigortalı bir şekilde çalışıyor olmak.

Bu bahsi geçen fonksiyonlar bütün kredi türlerinde yapılabilecek kredi başvuruları açısından geçerliliğini korumakta olan kriterlerden olmaktadır. Yine konut kredilerinde de belirlenen ana etmen yine gelirlerin bu kredi taksitlerini ödeyebilir yeterlilik oranlarında bulunuyor olmasıdır. Kredi kullanımlarında da belirlenmiş olan tavan sınır uygulamaları gelirlerin %65’lik olan bir bölgesi kadar olur.

Asgari Ücretli Birisi %65’lik Oranlarda Kredi Kullanımı Yapabiliyor M?

Asgari ücret 2016 senesinde 1.647 TL şeklinde belirlenmiş olarak ve net bir şekilde 1.300 şeklinde kesinleşti. 1.300 üstünden kredi kullanımlarını da gerçeklemek isteyen birileri tavan orana göre 845 TL taksit ödemesi yapar ve geri kalan 455 TL ise de geçimini sağlar. Bu tutar yine enflasyon faktörü şeklinde göz önünde kullanıldığı takdir de asgari yaşam standartlarına sağlanabilecek bir çeşit düzey değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here