Ana sayfa Bankalar Banka Hesap Çeşitleri (Döviz,Altın Yatırım hesabı)

Banka Hesap Çeşitleri (Döviz,Altın Yatırım hesabı)

501
0

Döviz Hesabı Nedir?

Türk parası son dönemde giderek değerini kaybetmiş ve yatırımcısını üzmüştür. Buna paralel olarak insanların çoğu birikimlerini bankalarda Türk parası yerine yabancı devletlerin parası şeklinde saklamaktadırlar. Bunu yapmak için önce iyi bir banka bulmak, ardından da döviz hesabı açmak gerekir. Normal bir hesaba döviz cinsinden para yatıramazsınız. Eğer bunu yapmak isterseniz de dövizin Türk lirası karşılığı hesaba geçer. Döviz hesabı açmak için ekstra bir çaba sarf etmeniz gerekmez. Bunun için müşterisi olduğunuz bankaya gitmeniz ve böyle bir ihtiyacınızın olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra banka sizlere bir döviz hesabı açar ve sizler de paranızı döviz olarak hesabınıza yatırabilirsiniz.

Yatırım Hesabı Nedir?

Yatırım hesabı son dönemde giderek yaygınlaşan bir hesaptır. Bu hesabın amacı insanların para biriktirmelerini sağlamaktır. Sistem oldukça basit ve kullanışlıdır, bu sayede çokça kişi tarafından tercih edilir. Yatırım hesabı demek borsada işlem yapabileceğiniz kadar parayı yatırmanız ve bunun karşılığında hisse alıp satarak kar yapmanızı sağlayan hesap demektir. Son dönemde akıllı telefonların ve internet kullanımının yaygınlaşması sonucunda yatırım hesabı açmak ve işlem yapmak da oldukça kolay bir hal almıştır. Sizler de hemen bir bankadan yatırım hesabı açabilir, aynı bankanın internet şubesi sayesinde de hisseyi satıp başka bir hisse satın alabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda hem kazanabilir, hem de kaybedebilirsiniz. Önemli olan sabırlı olmak ve mantıklı bir hareket yapabilmek için analiz yapmaktır.

Altın Hesabı

Son dönemde giderek yaygınlaşan hesap türlerinden biri de altın hesabıdır. Özellikle insanımıza göre en temel yatırım aracı altındır ve çoğu kişinin deyimine göre de altın hiçbir zaman kaybettirmez. Sizler de bu fikirdeyseniz ve altınlarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız herhangi bir bankadan altın hesabı açtırabilirsiniz. Açtıracağınız altın hesabı neticesinde altınlarınız banka tarafından değerinde alınır ya da paranız altına çevrilir. İstediğiniz zaman da bunları bozdurup parasını alabilirsiniz. Yastık altında saklamaktansa güvenli bir şekle banka hesabında altın saklamak çok daha mantıklı olacaktır. Böylece risk almaktan da kurtulmuş olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here