Ana sayfa Pratik Bilgiler Banka iBan Sorgulama Hesap Numarası Öğrenme

Banka iBan Sorgulama Hesap Numarası Öğrenme

1126
0

Son birkaç yıldır küresel olarak hizmette olan iBan uygulamasıyla bankalar da bulunan hesaplar artık global baz da bir kimlik kazanmıştır. Bunu kimlik numarası gibi düşünebiliriz, yani herkesin hesabına özgü ve kişisel bir kimlik diyebiliriz. Bankalardan iban sorgulama artık yapması gereksiz bir unsur olmuştur.

Kişiler zaman zaman bankalarda bulunan hesabını bilse dahi bankalarda bulunan diğer hesaplarını sorgulama ihtiyacı da hissediyor. Nitekim 2014 yılında çıkan hesap işletim ücreti sonrası herkes banka hesaplarını kapatma yoluna gitti. Burada bilinmeyen ve unutulan bir çok hesaptan bahsetmek mümkün. Bu nedenle de TC Kimlik Numarasından Banka Hesabı Sorgulama arayışları içerisine girdi. İlerleyen zamanlarda maddi açılardan mağduriyetin yaşanmaması adına uzun süre kullanılmayan hesapların kapatılması doğru adım olabilir.<

/p>

Zira bankalar bunları zaten çoktan sistemlerine tayin etmiş ve müşterilerinin kolayca ulaşabileceği bir şekilde düzenlemiştir. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız menü kısmından hesap numalarının hemen altında daha soluk karakterlerle IBAN ibaresi TR ile başlayan kısımdır.

iban numarası öğrenme

Tabii bunu şubelerinizden de hemen öğrenebilirsiniz ve dilerseniz bunu herhangi bir şekilde not edebilir ve sonraki kullanımlar için ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayınız. Yine de bir kaç banka için iban sorgulama yapabilmeniz için bağlantı verelim.

Akbank hesapları için iban sorgulama işlemini buradan yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hesap türünü seçip Akbank şube kodu ve hesap numarasını ilgili alanlara yazmanız. Garanti bankası iban sorgulama işlemi için ise buraya yönlenebilirsiniz. Yapı Kredi IBAN için ise buraya tıklayabilirsiniz. HSBC IBAN numarası sorgulama yapmak için ise buraya tıklayınız.

TEB IBAN numaranızı öğrenmek için ise burada ki linkten faydalanabilirsiniz. Vakıfbank iban numarası sorgusu için ise buradan faydalanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here