Ana sayfa Haberler Bankadan Kredi Çekmek için Yaş Sınırı

Bankadan Kredi Çekmek için Yaş Sınırı

816
2

Hepimizin bildiği üzere bankaların verdiği hizmetlerden yararlanmak için belirli bir yaş sınır aralığında olmak gerekir. Ülkemizde reşit statüsüne ulaşmış her kişi hem bireysel kararlar alma özgürlüğüne kavuşup ebeveynlerinden bağımsız bir hayat sürme ve seçimlerini yapma hakkına da sahip olurlar. Bankalar da kredi çekmek için yaş sınırı koymayı standart olarak belirlemişlerdir.

Kredi çekmek için tavan yaş sınırı nedir ?

Bu yaş sınırı tüm kurumlar için de hizmet almak için konulan ve belirtildiği üzere On sekiz’dir. Ayrıca bankaların vadeli ürünlerini ve yatırım seçeneklerinden de faydalanabilmek için 18 ve üstü olmak gereklidir. Her 18 yaşındaki kişiye bankalar kredi vermez tahmin edilebildiği üzere. Ekonomik olarak bağımlı olduğu yakınlarının kredi notları ve gelir düzeyleri de bankalar nezdinde kredi kullandırmak için çok önem arz etmektedir.

Bu uygulama da her bankanın bir kampanyayla tanıttığı sıkça karşılaşılan durumlardan biridir. Genel olarak bankalar 65 yaş ve üstüne kredi vermek konusunda 2 kere düşünebilirler. Bazıları 80 yaşına kadar bu sınırı genişletebiliyor olsa da bankalar çözümü emekli kişilerin aylıklarını kendilerine bağlamak ve bazı fırsatlardan yararlanma opsiyonunu tanımakla bulmuşlardır.

Açıkçası günümüzde bankaların çok önem verdiği kalemlerden biri halini almıştır emekli aylıklarının kendilerine bağlanmasını sağlamak. Bunun için ciddi tanıtımlar ve emeklilik kampanyaları düzenleyerek potansiyel emekli müşterilerinin gözünde iyi yer edinme çabası da gözle görülebilen bir gerçektir.

Kredi yaş sınırı hakkındaki yazımızın faydalı olmasını diliyoruz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar konulu yazımız da ilginizi çekebilir,tavsiye ediyoruz.

2 YORUMLAR

  1. kredi çekmek içim yaş sınırı 18 yaşına girmek mi lazım yoksa bitirmek mi gerekir?teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here