Ana sayfa Genel Bankalar Emeklilere Hangi Promosyonları Veriyor?

Bankalar Emeklilere Hangi Promosyonları Veriyor?

211
0

Bankalar Emeklilere Hangi Promosyonları Veriyor?

Bankalar Emeklilere Promosyon verecek mi? Emekliye verilen promosyon konuları son günlerde fazlaca dile getirilir oldu.Türkiye’de on milyonu geçkin emekli yurttaşımız bulunmaktadır. Sayıları çok fazla olan bu vatandaşlar, maaşlarını veren bankadan bundan sonra promosyon da alabiliyor. Peki, bankaların emekli vatandaşlara verdikleri promosyonları nelerdir? Uzun süredir bankadan promosyon alamayan emekli vatandaşlar, yapılan değişiklikler sonucunda artık promosyon alabilecekler. Mevcut olan bankaların emeklilere sundukları bir takım kampanyalar ve cazip fiyat olanakları bulunmaktadır. Mesela birisi emekliye verilecek promosyon kapsamında üç yıl süresince maaşını kendilerinden almayı talep edenlere üç yüz TL promosyon veriyor, bir başka kredi kartına para puan ve ya direk nakip para vermektedir.

2017 YILI İÇİN EMEKLİ PROMOSYONU ALMAK İSTİYORSANIZ VE NASIL ALINACAĞININ MERAK EDİYORSANIZ OKUMAYA DEVAM EDİN…SİZİN İÇİN YAZIMIZI GÜNCELLEDİK.

Emekliye Verilen Promosyonlar Altın,Para,Puan …

Genellikle memurlar maaşını veren bankalardan promosyon da alabilmektedir. Bu promosyonlar bir defa da verildiği gibi taksitlendirilerek de verilebilmektedir. Sonuç itibariyle maaşlar maaş verme tarihinden erken yattığı için bankalar bu maaşları değerlendirmek için kullanıyor. Bunun karşılığı olarak da maaş alıcılarına sözleşmede belirtilen miktarlarda promosyon vermektedir. Aslında benzer durum emekli vatandaşlar için de geçerlidir. Aynen memur maaşları gibi emekli vatandaşların da maaşları verme tarihinden önce bankada mevcut durmaktadır. Banka benzer biçimde bu paraları da değerlendirmektedir. Ancak memurlara verilen şekilde emeklilere promosyon verilmemektedir. Emekliye verilen promosyon yerine bir seferlik çeyrek altın, para puan vb. kampanyalar vermektedir. Ancak emekli vatandaşlar bundan sonra kendilerine de promosyon vermelerini talep ettiler ve en sonunda da talep ettiklerini almayı başardılar. Hükümet de bu duruma el atarak kısa bir süre içinde çözüme kavuşturacağı sözünü verdi.

Hükümet bir taraftan bankalar ile promosyon noktasında toplantılar düzenlerken bir taraftan da promosyonların oranı ile alakalı pazarlıklar yapmaya çalıştılar. Görüşmeler nihayetinde emekliler ya en fazla promosyon veren kuruluşlardan maaşlarını alacaklar yahut memur emeklileri kamu kuruluşlardan, SGK’lılar da özel bankalardan paralarını alacaklar. Şimdi bu iki olanak üzerinde duran gelişmelerin sonuç bulması an meselesi olarak belirtiliyor. Bütün bu durumlar kapsamında yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bankalar, çeşitli kampanyalar ve armağanlar ile emeklilerin paralarını kendilerinden alması yönünde çalışmalar yapıyor. Hatta bazı bankalar emekli birinin yakınını da kendi kuruluşlarının maaş müşterisi olarak sağlamaları durumunda ek imkânlar veriyor. Kasko poliçelerinden tutun turizm yolculuklarına dek birçok noktada uygun indirimler söz konusudur. Bütün bunlar mevcut iken emeklilere promosyon vermeye başlamaları durumunda mevcut bu imkânlardan daha iyi olup olmayacağını kısa bir süre içinde hepimiz birlikte göreceğiz.

Sonuçta net olmasa da Bankalar emekliye ne veriyor? sorunuzun cevabı olarak emekliye verilen promosyon çeşitlerinden bahsetmeye çalıştık.

Güncellendi… Evet sonunda bankalar ile SGK arasında anlaşmalar yapıldı ve birkaç banka ön başvuru almaya başladı bile .

2017 Emekli Promosyon Nasıl Alınır?

 Öncelikle  SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli maaşı alanlar promosyon alacak.Vefat etmiş olan  emeklilerin dul ve yetimleri de emekli promosyonuna dahil edilecek.Yalnız promosyon alma şartı olarak Promosyon veren bankalarla sözleşme imzalanması gerekiyor. Banka ile sözleşme imzalanmazsa bankalar promosyon ödemeyecek.Bu yüzden emekli maaşı almak istediğiniz bankaya başvuru yapıp promosyon almak istediğinize dair isteğinizi de bildirmeniz gerekiyor.

HANGİ BANKALAR PROMOSYON VERİYOR?

Sosyal Güvenlik Kurumu şimdilik sadece Ziraat Bankası , İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve ING Bank ile protokol imzalandı. Dolayısıyla emeklilik promosyonunu bu bankalar verecek. Tabii ki sırasıyla Vakıfbank ve Halkbank ile özel bankalar da sözleşme yapmalarının ardından emeklilere promosyon vermeye başlayacaklar.

Promosyonu almak için şart var mı?

Emekliler kendi maaş bankasını seçebilecek ama sözleşme ile 3 yıl aynı bankadan maaş almak zorunda. Bankasını değiştirme hakkı olmayacak. Bu arada maaş hesabından en az iki otomatik ödeme talimatı vermesi gerekecek. Maaş aldığı bankanın kredi kartı almak ya da kredili mevduat hesabı açtırmak gerekebilecek ama kullanmak zorunda değil tabii ki. Maaşın tamamı tek seferde çekebilecek hesapta para bulundurma zorunluluğu olmayacak.Açılan bu hesaplar için de Hesap işletim ücreti ödenmeyecek.
Maaş Promosyonu ne zaman ödenecek?
Emekli promosyon ödemelerine sözleşmelerin imzalanmasının akabinde 2017 yılı mart ayında başlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here