Ana sayfa Bankalar Bankalar Hangi Sebeplerden Kredi Vermez?

Bankalar Hangi Sebeplerden Kredi Vermez?

485
0

Genel olarak herkes hayatında bir kere kredi çekme isteği duymuştur. Peki Bankalar Hangi Sebeplerden Kredi Vermez? , Bankaların kredi verme şartları nelerdir?

Bankalar Hangi Şartlarda Kredi Veriyor

Bunun sonucu olarak bazıları kredi almış bazıları da istedikleri kredileri alamamıştır. Bunun birden fazla sebebi vardı. Bunlardan birisi kredi notunun düşük olmasından kaynaklanır. Geçmiş dönemlerde bankadan çektiğiniz krediyi zamanında ödememeniz, kredi kartı borcunu düzenli olarak ödememek, gibi pek çok şeyler kredi notunuzu etkiler. Peki, bunlar kredi notunu hangi oranlarla etkiler? Kredi notu, kredi kartını ve bireysel kredileri düzenli ödemek %30, Kredi kullanımının sıklığı %15, yeni kredi açılışları %20, geçerli durumda bulunan hesaplar ve borçlar durumu %25, diğerlerine ise %10’luk bölüm ayrılmıştır. Bu oranlara göre kredi notunu düşmesindeki başlıca sebepler kredi borçlarını ve kredi kartlarını zamanında ödememekten kaynaklanır.

Peki ya kredi notu nasıl yükseltilir? Öncelikle işi borçları düzenli ödemeye başlayıp borçları bir an önce bitirmekle başlanmalıdır. Bu sayede kredi notu bir miktar yükselir. Yeni bir kredi kartı almakta kredi notunu yükselten bir yarar sağlar. Çünkü kredi kartının onaylanması kişinin güvenilir birisi olmasına neden olur bu da kredi notunu yükseltir. Kredi kartlarını iptal etmek ise kredi notunu düşüren bir şeydir.

Eğer kullanmadığınız bir kredi kartınız bile olsa o kredi kartınızı iptal ettirmeniz kredi notunuzu düşürür. Son olarak da ek kart istemeniz. Ek kart istediğiniz zaman bankanın sizi güvenilir biri olmanızı sağlar ve bu da bedava kefil almak anlamına gelir. Kısaca para harcamayan birine kredi vermez  “Zayıf alan sınıfta kalır”.

Bankalar Hangi Sebeplerden Kredi Vermez? ,  Bankaların kredi verme şartları nelerdir? gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştığımız bu yazımızın yanında Sigortasız kişiye kredi veren bankalarkonulu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here