Ana sayfa Pratik Bilgiler Bankalardan Kredi Alabilmek için Ne Kadar Süre Sigortalı Olmak Gerekir ?

Bankalardan Kredi Alabilmek için Ne Kadar Süre Sigortalı Olmak Gerekir ?

666
0

Bankalardan kredi almak ve acil nakdi ihtiyaçlarımızı karşılamak, sıkıştığımızda aklımıza gelen ilk yol olduğu gerçeğini artık yadsıyamayız. Biz faiz oranlarını ve vade farklarını araştırırken ve buna göre bankaların seçeneklerini seçme şansına sahipken bankalarda müşterilerini seçmektedir.

Yani bankalar ihtiyaç kredisi verirken bazı şartlar aramaktadırlar. Bunlardan biri ve belki de en önemlisi kişinin sosyal güvencesinin olup olmadığıdır. Sigortalı bir işte çalışıyorsanız bankalar nezdinde ilk elemeden geçtiğinizi söylemek yanlış olmaz. Banka bundan sonra ise sizin kişisel finans hareketlerinizin kayıtlarının tutulduğu kredi notunuza veya varsa tasarruflarınıza bakar ve ona göre bir değerlendirme yaparak sizin tüketici kredisi kullanmanızda bir sakınca görmez.
Sosyal güvence ile çalışanlar için sorulan ve akıllara takılan en sık sorulardan biri de kredi alabilmek için ne kadar süre sigortalı olmak gerektiğidir. Genel olarak bankaların belirlediği finans politikaları çerçevesinde bu süre altı ay kadardır ve işinizde bu süre zarfını doldurduğunuz zaman eğer kredi skorunuz da ideal ise maaşınızın yattığı bankadan veya sunduğu seçenekler bakımından daha uygun diğer bankadan kredi çekme talebinizi iletmeniz ve krediyi almanız mümkün.

Ek olarak eğer sigortanız yoksa sigortam olmadan kredi alabilir miyim başlıklı makalemizi okumanızı ve bazı seçenekler ile fırsatların yer aldığı, diğer yazımızda da belirttiğimiz üzere sigortası olmayana kredi veren bankalar ile ilgili bilgi almanızı da öneririz.

Halen sigortanız yok ve devlet destekli krediden faydalanmak istiyorsanız girişimcilere ve çiftçilere verilen 2016 Kosgeb hibesi ve devlet destekli kredi kimlere verilecek?  yazımızın faydası olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here