Ana sayfa Haberler Bankaya Borcumu Ödedim Ne Zaman Sicilim Düzelir ?

Bankaya Borcumu Ödedim Ne Zaman Sicilim Düzelir ?

521
0

Bankaların kredili ürünlerinden faydalandıysanız ve sorumlu olduğunuz ödemelerinizde belirli sıkıntılar ve gecikmeler yaşadıysanız kredi sicilinize bunlar işlenir. Kredi sicili veya kredi puanı dediğimiz kavram bireylerin Kredi Kayıt Bürosu ve Merkez Bankası kayıtlarında yer alan finansal geçmiştir.

Borcundan dolayı kara listeye girmiş bir kişi bankaların bireysel kredilerinden, kredi kartlarından, çek veya senet ürünlerinden kesinlikle faydalanamaz. Bunların dışındaki finansal faaliyetleri, örneğin mevduat hesabı açma veya kapama, fatura ödemeleri ve para gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi borcumu ödedim ne zaman sicilim düzelir diye soruyorsanız yasal olarak belirli bir zaman diliminin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Bankaya borcumu ödedim ne zaman sicilim düzelirKara listeden çıkmak için azami zaman dilimi resmi olarak azami 5 yıl şeklinde belirlenmiştir. Elbette bazı istisnalar da olabilmektedir. Kredi borcunuzu ödediğiniz takdirde, mevcut yatırımlarınızı ve tasarruflarınızı teminat göstererek bankaların kredili ürünlerinden faydalanmanız da olası.

Banka ile etkileşim biçiminiz olumluysa, fatura ödemelerinizi veya mevduat hesaplarınızı aktif olarak banka nezdinde kullanıyorsanız bankalar yine de bir inisiyatif kullanarak da istediğiniz krediyi veya kredi kartını sizin için size sunabilirler.

Her zaman vurguladığımız gibi kredili ürünleri kullanırken borçlanmayı bütçenizle paralel bir şekilde yaptığınız zaman kara liste veya yasal takip gibi sorunlardan uzak bir şekilde yaşamınızı idame ettirmeniz gayet mümkün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here