Ana sayfa Pratik Bilgiler Bireysel Kredi Ödeme Yolları Kredi Borcumu Nasıl Öderim

Bireysel Kredi Ödeme Yolları Kredi Borcumu Nasıl Öderim

323
0

Tahmin edeceğimiz gibi bireysel kredi kullanımından sonra bankalar adınıza açtıkları hesaplarla krediyi tahsil etmek isterler. Tabii farklı yollar da mevcuttur ve bu yazımızda da birkaç bireysel krediyi ödeme yolundan bahsedeceğiz.

Vadesiz Hesaptan bireysel kredi ödeme

Bunun için birkaç yol mevcuttur. Örneğin sürekli kullandığınız banka hesabınızdan da size verilen hesaba havale veya EFT yoluyla para aktarmanız ve bankanın bu hesaptan taksit tutarını çekmenizi sağlamanızdır. İlgili banka da bulunan hesabınıza şube yoluyla da para aktarabilirsiniz.

İnternetten bireysel kredi ödeme

İhtiyaç kredisi kullandığınız zaman bankaya internet şubesini aktif olarak kullanma talimatı vermeniz durumunda size belirli yollarla verilen müşteri numarası ve şifreniz /parolanızla giriş yaparak da vadesi sırasında ödemenizi yapabilirsiniz. Tabii bunun için de hesabınıza para aktarmanız gerekmektedir.

Şubeden bireysel kredi ödeme

En alternatif ve geleneksel olanı da bankanın şubesine gidip yetkiliye sadece TC kimlik numarası bilgisini vererek tüketici kredisi ödemenizi gerçekleştirebileceğinizi de belirtmeliyiz. Vade zamanı geldiğinde kredi geri ödemesini yapmanız için çeşitli yollar ve alternatifler olduğunu hatırlamalıyız. Vadesinde ödenen borçlarınızın finansal kredi geçmişinizin göstergesi olan kredi notunuz bakımından ne kadar önemli olduğunu da vurgulamakta yarar görmekteyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here