Ana sayfa Kredi Kartları Borçla Kredi Kartı Borcu Kapatmak

Borçla Kredi Kartı Borcu Kapatmak

449
0

Sadece ülkemizde değil, global bir sorun olarak finans piyasalarını olumsuz etkileyen faktörlerden biri de çok kolay kredi kartı verilmesi ve kolayca da kredi kartı kullanarak bankalara borçlanmamızdır.

Sonuç olarak  da büyüyen borçla birlikte bütçe dengemiz şaşar ve işin içinden çıkılamaz hale bile gelebilir. Kredi kartı borcu kapatmak için başka türlü borçlanma yapmak yerine atılması gereken en uygun adım harcamalarımızı kısmak olacaktır.

Kredi borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizden de kredi kartı borçluları için birkaç ipucuna yer verilmiştir, dilerseniz yararlanabilirsiniz. Peki kredi kartı borcumu nasıl kapatabilirim şeklinde soruyorsanız yapmanız gerekenleri kısaca özetleyelim.

Kredi Kartı borcunu kapatmak içinÖncelikle birikmiş bir tasarrufunuzla kartınızın asgari ödeme miktarını ödeyerek bir ay kazanabilirsiniz. Tabii bu zaman zarfı içinde kalan borcunuza faiz bineceğini unutmamalı ve takip eden ay içinde de mümkün olduğunca harcama yapmaktan kaçınmalısınız.

Ayrıca borcunuzun artık limitleri de zorluyorsa ilgili bankanın müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek borcu yeniden yapılandırmanız ve kartınızı kullanıma bir süreliğine kapattırmanız yerinde olacaktır.

Elbette yakınıza borçlanarak da borcunuzu rayına oturtup dengeleyebilirsiniz ama vurgulanması gereken nokta şu olmalı ki; asla kalan limitinizi kullanmayın ve harcamalarınıza zaruri olanlar haricinde kısıtlama getirin.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here