Ana sayfa Kampanyalar Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2015

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2015

415
1

Sosyal yapılanmanın temel taşlarından en önemlisi evlilik kurumunu devam ettirmek ve evlenme planı yapan bireyler için devlet destekli evlilik kredisi imkanları mevcut olmakla birlikte devlet bazı şartlar dahilinde uygun ödeme koşullarında ve faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Evlilik kredisi nasıl alınır şeklinde bir soru kafanıza takılıyorsa; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen bu çalışma kapsamında evlenecek çiftlerin ikisinin de Türk Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan hüküm giymemiş olmak, 18-24 yaş aralığında bulunmak ve maddi imkansızlıklarını belgeleyebilir olmak bu kredi için ön koşullardır diyebiliriz.
Geri ödeme planı dahilinde değerlendirecek olursak 1 yıl ödemesiz toplamda 4 yıl vade uygulanan bu kredi de faiz oranı sıfır ve 10.000 TL limtli olmak üzere evlenmek isteyen çiftlerin hizmetine sunulması planlanmıştır.

Eğer evlenecek çiftler üniversite mezunu ise taş sınırı 26’ya yükseltilmiş ve çiftlerden biri devlet yurtlarında büyümüş ise 2 yıl geri ödemesiz kredi kullanabilmektedir.

Herhangi bir kamu bankasının şubesine giderek bilgi alabilir ve şartları sağladığınız takdirde de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi başlıklı yazımızdan da ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

2016 Yılı devlet destekli evlilik kredisi güncel yazımız içinde Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl alınır?  yazımızı okuyabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Ben Sadik Yaşar meşru ve Saygın kredi Sahibinden duyuyorum. Biz mali yardım ile dinamik bir şirketiz. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı iş yatırım, faturaları ödemek için maddi desteğe ihtiyacı olan bireylere, dışarı para kredi. Sana bir kredi sunmak için memnuniyet duyarız biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here