Ana sayfa Bankalar Dolar, Euro, Döviz Bozan ATM Bankamatik Listesi

Dolar, Euro, Döviz Bozan ATM Bankamatik Listesi

980
0

Elinizde döviz kurundan paralar olmasına karşın TL bazında paraya ihtiyacınızın doğması dövizinizi TL ye çevirmeye mahkum kılıyor. Döviz bozdurma işlemi bankalar, döviz büroları ve diğer ticari kuruluşlarca yapılıyor olmasına karşın vatandaşların çokta bilmedi ve tercih etmediği bir durum daha var. ATM döviz bozdurma işlemi 7-24 yapabileceğimiz hizmetler arasında. Bu anlamda saat kısıtlaması ve arama yapmadan işleminizi görebilirsiniz. Ancak bu hizmetin alınmasında ana şart ATM’nin döviz özellikli olmasıdır. Bu özelliği olmayan bankamatikerden ATM döviz bozdurma işlemi yapamazsınız. Bunun için arayışınız da dolar, euro, döviz bozan ATM listesi olarak yapılabilir.

Döviz Bozan ATM Bankamatikler Hangileri

Döviz işlemi yapan bankamatiklere her banka sahip olsa da; bu anlamda öncülüğü özellikle turistlerin bol görüldüğü turistik merkezlere yakın yerlerde faaliyet gösteren bankalar çekiyor. Bu manada en çok döviz işlemi yapan ATM’ye sahip bankalar ise yurt dışı sermayeli bankalar oluyor. Örneğin Denizbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank bu bankaların başında faaliyet gösteren önemli kuruluşlardır.

ATM’den Döviz EFT – Havale

Teknoloji sürekli kendisini yenilemesi sayesinde kişilere bankamatikler ile eft havale yapma imkanı da veriyor. Bu nedenle döviz eft ve havale yapılması da söz konusu. Kişiler TL dışında bir çok dünya parası ile para gönderimini bankaların ATM leri sayesinde yapabiliyor. Bu bankamatikler kişilere döviz bozma, döviz yatırma ve çekme imkanları da veriyor.

Döviz Bozan ATM Listesi

Bu anlamda listenin çok kabarık olacağını belirtmekte fayda olacaktır. Çünkü onlarca bankanın yüzlerce ATM’si döviz işlemine olanak veriyor. Bununla birlikte bankaların yeni ATM lerini eklemeleri, güncellemeleri ile listeler ise sürekli yenilenmek zorunda kalıyor. Bu sebepledir ki sizlere bankaların ATM sorgulama sayfalarını birlikte vermek en doğrusu olacağı kanısındayım. Nitekim buradan il ve ilçe bazında sorgulamalar yapmakta mümkün.

ATM’den Döviz Nasıl Bozdurulur?

Bankamatiklerden döviz bozdurmanın mantığı kağıt banknot halindeki dövizinizi ATM’ye yatırma ve karşılığında ise TL olarak almadır. Bu işlem için yapmanız gereken kartsız işlem menüsü ile hareket etmek, döviz işlemi menüsünden döviz bozdurmayı seçmek gerekiyor. Bu aşamadan sonra ATM sizden dövizinizi para haznesine koymanızı ister. Koyduktan sonra parayı alan bankamatik inceleme yapar ve uygun görmesi halinde size tekrar bozdurma işlemi için ve karşılığı olan TL için onay ister. Bu onay sonrası ise bankamatik size TL olarak paranızı verir ve işlemi kapatır.

ATM’den Demir Bozuk Para Döviz Bozdurma

Bankamatiklerden bozdurma yapacağınız döviz kuru ATM’nin uygun olması halinde her türlü para birimi için uygun. Ancak bu mecralardan para bozdurma işlemi sadece banknotlar ile yapılabilmektedir.Yani kağıt paralarınızı bozdurabilirsiniz. Demir, madeni, bozuk paraların ATM’den bozdurulması söz konusu değildir.

Hesabınızdan Döviz Bozdurma

Banka hesabınızda döviz kurundan paranız olabilir. Bu paraları döviz kurundan çekebilme imkanının yanında isterseniz bozdurarak TL olarak ta çekim yapabilirsiniz. Bunun için banka hesabınıza bağlı bankamatik kartınız ile giriş yapmanız önemli. Aksi takdirde hesabınızdaki dövizinizi bozduramazsınız.

ATM’den Döviz Bozdurma Çekme Yatırma Limiti

Bankaların ATM’leri işlem yapma açısından limitler ile sınırlandırılmıştır. Bu anlamda döviz yatırma, çekme ve bozdurma işlemleri de limitler dahilinde yapılabiliyor. Örneğin İş bankasıdan en az 100 dolar ve euro çekebilirken en çok 800 dolar ve euro çekebiliyorsunuz. Garanti BBVA da ise en az 50 dolar ve euro çekerken en çok 750 dolar ve euro çekebilirsiniz. Bu durum Vakıfbankta ise en az 1000 Dolar ve Euro iken en çok 3000 dolar ve euro oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here