Ana sayfa Bankalar Emekli olmak için kredi Veren Bankalar

Emekli olmak için kredi Veren Bankalar

231
0

Ülkemizde birçok yaşını doldurmuş ama emekli olamamış SSK ve BAĞ-KUR borcu olan büyük bir kitle bulunmaktadır. 2015 yılı torba yasa gereğince bu tip emekli olamamış olan kişilerin emekli olabilmeleri için devlet tarafından çıkarılmış olunan yasada “emekli olmak için kredi çekme” seçeneği sunulmuştur. Tabi emekli olmak için kredi seçeneğiyle birlikte emeklilik için kredi veren bankalara başvurup,işlemlerinizi tamamlamanız da gerekecek.

Emekli olmak için kredi çekmek mümkün mü?

Bilindiği üzere emekli olabilmeniz için gerekli koşullar gerçekleşmesi ve prim borcunuzun olmaması gerekmektedir. Yasa gereği tüm koşullarınızı gerçekleştirmiş olmanız halinde emekli olabilmektesiniz. Peki, SSK veya BAĞ-KUR borcu olanların ne yapmaları gerekmektedir. Öncelikle sizlerin yapması gereken emeklilik şartlarına uygun olup olmadığınızı öğrenmek olacak.Bu şartlar sağlanmışsa,  net bilgilerin ardından emekli olmak için kredi veren bankalar’ı araştırmanız gerekecek. Sonrasında şartlar uyuyor ise örneğin ziraat bankasına “emekli olmak için kredi” çekme istediğinizi belirterek başvuruda bulunmak olacaktır.

Özel bankalar da sizlere sunulan miktar normal miktarın altında hesaplanarak sizlere faiz oranlarını yansıtmak için oyuna gelmenizi istemediğimiz için ilk olarak devlet bankalarında bu talebinizi bildirmenizi tavsiye ederiz. Emekli olmak için kredi talebiniz bir hafta içerisinde onaylanarak ve ödemeniz yapılarak emekli olabilirsiniz.

Günümüz şartlarında sürekli çalışma koşullarını elde edememiş olan çalışanların eksik kalan primlerini banka kredisi ile tamamını ödeyerek “emekli olmak için kredi” çekmek hakkında kısa ve faydalı bir bilgi sunmak istedik. Umut ediyoruz ki bu yazımızda sizlere özet olarak bir açıklamada bulunabilmişizdir. Emeklilik ile ilgili ve krediler hakkında diğer aradıklarınızı sitemizde yer alan diğer yazılarımızda bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here