Ana sayfa Genel Emekliler TOKI den nasıl ev alacak?

Emekliler TOKI den nasıl ev alacak?

398
0

Emekliler TOKI’den nasıl ev alacak?

Evet emeklilere yönelik olarak TOKI nin başlattığı ev edindirme uygulaması sayesinde emekliler de ev sahibi olabilecekler.Peki emekliler TOKİ’den Nasıl ev alır?TOKI 81 ilde yaptığı evlerden toplam ev sayısının yüzde 25 ini emekli vatandaşlar için ayırdı.Bundan sonra yapılacak evlerin de aynı oranda kontenjan emekliler için ayrılacak.Emekliler bu evlerin ödemesini 240 aya kadar vadelerle yapabilecekler.

Hangi ilde emekliler ev sahibi olacak? diye sorarsanız, emeklinin ikamet ettiği ya da nüfus kaydının olduğu illerde emekliler ev alabilecek.

Ben de eşim de ikimiz de emekliyiz, ikimiz başvuru yapabilir miyiz?

TOKI  her haneden sadece bir kişiye başvurma hakkı veriyor.

Emeklilerin TOKİ’den ev Başvuru Şartları

Tabii ki başvuru için başka şartlar da var.Emeklinin kendisi ,eşi ve bakmaya yükümlü olduğu 18 yaş altı çocukları üzerinde gayrimenkul bulunmaması gerekiyor.Ayrıca aylık net gelirin 3200 TL’yi geçmemesi gerekiyor.

Emekliler için TOKI ev başvurusu başvuru dönemlerinde Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor.Başvuru için SGK emekli belgeniz yeterlidir.

Daha detaylı bilgileri Başbakanlık TOKI internet sitesinden edinebilirsiniz.Biz kısaca emekliler TOKİ’den nasıl ev alacak sorunuza kısa bir cevap yazmaya çalıştık.TOKİ den emeklilere yapılan bu ayrıcalım sayesinde ev sahibi olmayan bir çok emeklinin TOKİ’den ev sahibi olabilmesini dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here