Ana sayfa Pratik Bilgiler Emeklilere Avans Ek Hesap

Emeklilere Avans Ek Hesap

308
0

Emeklilerle ilgili çalışmalar elbette devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de emeklilere yönelik olarak planlanan ve emeklilerin maddi olarak biraz daha rahatlamasını sağlayacak, emeklilerin kredi kullanmasına gerek kalmadan kendi alacakları maaşları oranında nakite kısa zamanda ve prosedürlerle uğraşmadan ulaşmasını sağlamayı planlayan Emeklilere Avans uygulaması ya da diğer ismi ile Emeklilere Ek Hesap.

Emeklilerin Maaş Avansı Kaç Lİra olacak? Emeklilere verilecek Avans, maaşa göre belirlenecek. Örneğin; 1000 lira emekli aylığı alan bir emekli eğer isterse kendi  maaşının 3 katına kadar yani  3000 TL kadar avans verilecek. Avans geri ödemesi de emeklileri zorlamayacak ve zahmete sokmayacak şekilde olması planlanıyor.Emekliler avans borçlarını geri ödemek için banka şubelerine gitmek zorunda kalmayacak.Bu para daha sonra emeklinin maaşından taksitler halinde kesilecek. Borç ödenirken taksit sayısı ile ilgili olarak kesintinin kaç ay süreceği tercihe bağlı olacak.

Emekli avansı ya da emekli maaşı avansı kaç ayda ödenecek? (Avans geri ödeme vadesi kaç aydır)  Emeklilere avans hesap borçlarını 12, 24 ve 36 ay gibi vadelerde geri ödemeleri için seçenekler sunulacak.

Avans Çekilince faiz alınıyor mu? Maaş Avansının Masrafı ne kadar?

Avanstan herhangi bir faiz ve ek ücret alınmayacak. Emekliler kendi maaş hesaplarından kullanacakları maaş avansı için faiz ve herhangi bir masraf ödemeyecek.Mevcut durumda bankalardan 3000 lira tüketici kredisi çekenler 36 ayın sonunda en az 950 lira faiz ve masraf ödüyor.Kısacası emeklilerin avans çekmesi sonucu hesaplarından herhangi bir faiz ya da kredi kullanma ücreti vb. ad altında bir üctret alınmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here