Ana sayfa Pratik Bilgiler Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

401
1

Emeklisiniz ve belirli bir paraya ihtiyacınız var, kefilsiz kredi çekmek istiyorsunuz hatta, ancak kredi almadan bu işlemi halletmeniz gerçek anlamda sizler için çok zor görünüyor. İşte burada sizlerin emekli maaşlarınızdan belirli kesinti yaptırarak bankalara giderek her hangi bir kara listeye girme vb. gibi durumlarınız yok ise emekli maaşını kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda da emeklilere kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Sizlerden bu konu da istenen şeylerden biri emekli olduğunuza dair belgeleri bankalar için toplayabilmenizdir. Emekli olduğunuzu bankaya göstermeniz bir teminat olarak kabul edilecektir. Banka sizden gelir adına bir belge istediği zaman sizlerin hemen emekli maaşı aldığına dair bir belge vermesi en iyi örnek olacaktır.

Emekli maaşı ülkemiz de bilindiği gibi çok büyük miktar değil, ve bu sebeple de bankalardan bundan yola çıkarak sizlere belirli bir seviyeye kadar kredi imkânları sunmaktadırlar. Hatta aldığınız krediye belirli bir bedel sigorta yaptırılmaktadır. Her hangi bir ölüm yaşandığın da sizden alacağı parayı sigorta şirketinden karşılamaktadır. Yani bir bakıma parası garanti olan banka bile parayı garanti altına almaktadır. Durum böyle olunca da sizlere verilen kredi miktarından belirli bir ücret kesilmektedir. Yani bu değerler aldığınız krediye göre değişiklik gösterebilir. Her bankanın çalışma politikası farklı olduğundan dolayı kaynaklanmaktadır.

Emeklilere Kredi İmkanları

Günümüzde çoğu banka emekliye kredi imkanlarını her gün reklam aracılığı ile sizlere iletmektedir. Örneğin: İş bankası bu konu da emeklilere 7 Bin TL kredi imkânı sunuyor ayrıca kefilsiz ve dosya masrafı olmadan. Tabi bu durum sizler açısından yararlı olabilir. Kefil arama derdi olmadan ve dosya masraflarına para harcamadan direk sigorta masrafı kesilerek kredi imkânına sahip oluyorsunuz. Emekliye kredi seçeneği ile sizler de en uygun faizli kredileri alabilirsiniz.

Ayrıca iş bankası yanı sıra Ziraat bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Akbank gibi bankalar da sizlere emekli olduğunuzu gösterir belge ile gittiğiniz de kredi seçeneklerini sizlere sunacaklardır. Tabi orana göre faiz uygulandığından dolayı sizlere en uygun gelen faiz oranı olan bankayı bulmanız ve iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu konuda bankaların kredi ile sorumlu bölgelerinden bilgi alabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

1 YORUM

  1. acil krediye ihtiyacım var emekliyim bankalarda kara listedeyim kredi çekemiyorum yardımcı olacak varsa e mailime tel bıraksınlar hemen aranacaklar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here