Ana sayfa Bankalar En Çok Şubesi Olan Bankalar

En Çok Şubesi Olan Bankalar

496
0

Finans sektörünün ve bir ülke ekonomisinin neredeyse kalbi olan bankalar, bilişim altyapı geliştirmeleri konusunda ne kadar hassas ve yatırım açısından önem veriyor olsalar da fiziki şubeler hala en çok tercih edilen finans merkezlerinden biridir. En çok şubesi olan banka demek ülke çapında müşteri ağı en çok olan banka demektir de aynı zamanda.

En Çok Şubesi Olan Bankalar

Ülkemizde de pek farklı bir durum yok açıkçası. Bir bankanın müşteri sayısıyla doğru orantılı olarak şube sayısı da artan bir etmendir. Bir kamu kurumu olan Ziraat Bankası, devlet kanalıyla verilen hizmetlerin çıkış noktası olması ve en köklü ve eski bir banka olması sebebiyle ülkemiz çapında en çok şubesi olan bankadır.

Yaklaşık 1700 şubesi ile hizmet veren bir kamu kuruluşu olan Ziraat Bankasını sırasıyla diğer özel finans kuruluşları Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası takip etmektedir. Ancak şubeler yoluyla yapılan kredi başvuruları, kredi kartı başvuruları ve para yatırma gibi işlemlerden dolayı da bankalar şube açmak ve buna göre personel alımı yapmak konusunda her zaman açık olmak zorunda olduklarının da farkındalar.

Şubeler finans istihdamını sağlamaları bakımından da bankacılık, işletme ve ekonomi mezunlarının iş bulabilme potansiyelleri bakımından da önem arz etmektedirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here