Ana sayfa Kampanyalar En Düşük Faiz Veren Bankalar Zamanla Değişiklik Gösteriyor

En Düşük Faiz Veren Bankalar Zamanla Değişiklik Gösteriyor

544
0

Her gün çeşitli kampanyalar ve tüketici kredisi avantajlarıyla biz tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışan bankalar için en düşük faizle kredi verenlerini söylemek aslında zor olabilmektedir. Bu yazımızda size Eylül 2014 başı itibariyle düşük faizli kredi imkanları sunan bankaları sizin için değerlendirdik.

Bankaların Kampanyaları Önemli

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında banka %0,89 faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca yine aynı faiz oranıyla Vakıfbank Yaz Kredisi kampanyası da değerlendirilebilir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi kullanacak müşterileri için aylık %0,90 faiz oranı sunarken, Garanti Bankası %0,95 faiz oranıyla en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

Fibabanka

Ülkemizde yeni faaliyete giren bankalardan biri olan Fibabanka %0,99 kredi imkanı sunarken, ING Bank yüzde 1,09 faizle kredi vermektedir. Finansbank ise tüketici kredisi faiz oranını %1,19 la sınırlamaktadır.

Bu faiz oranlarının her hafta global finansal piyasalara ve Merkez Bankası’nın alabileceği sürpriz faiz değişimlerine paralel olarak yükselip, inebileceğini hatırlatmalıyız. Ayrıca faiz oranının düşük veya yüksek olması kullanabileceğiniz tüketici kredisinin toplam maliyetinin de düşük veya yüksek olacağı anlamına gelmez.

Zira bankalar çeşitli dosya masrafları, kkdv ve bsmv gibi vergileri de dahil ettiğinde en düşük faizli ürününün bile diğer bankaların kredi maliyetlerinden fazla olabileceğini söylemeliyiz. Yapmanız gereken her türlü hesaplama ve masrafı içeren geniş kapsamlı bir incelemeyle ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarını ve türünü doğru değerlendirmenizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here