Ana sayfa Bankalar EN FAZLA NE KADAR KREDİ ÇEKİLİR

EN FAZLA NE KADAR KREDİ ÇEKİLİR

429
0

EN FAZLA NE KADAR KREDİ ÇEKERİM

Paraya ihtiyacınız var. Kredi çekmek istiyorsunuz. Peki, en fazla ne kadar kredi çekebilirsiniz ? Bunu öğrenmek için birkaç yolunuz var.

En fazla miktarda ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenmek için en kolay yol, bir bankaya başvuruda bulunabileceğiniz en yüksek miktarda kredi başvurunuzu yapın. Bankadan olumlu bir yanıt gelirse sorun yok. Olumsuz bir yanıt ile karşı karşıya kalırsanız, banka size en fazla ne kadar kredi çekebileceğinizi söyleyecektir.

Yok ben bununla uğraşmam derseniz, kendinizde basit bir hesaplama ile ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Bankalar genellikle bordroda görünen maaş tutarınızın %50 sine kadar aylık taksit tutarında kredi verebilmektedirler. Özellikle yeni açılmış bankalar bu oranı daha da yukarıya çekebilmektedir. Sadece maaş tutarınıza göre değil, eğer başka bir kredi ödemeniz var ise bu miktar daha da aşağı düşer. Ama maaşınıza ek gelirleriniz varsa çekebileceğiniz kredi tutarınız artar.

Mesela eşiniz çalışıyorsa, ek bir iş yapıyorsanız, ek gayrimenkullerinizden aldığınız kira geliriniz varsa kredi miktarınız daha da yükselir. Bu belgelerle ve verilerle yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz. Aylık toplam gelirinizi hesaplayın. Çekmek istediğiniz kredi tutarının aylık ödemesini bankadan yada internetteki hesaplama araçları ile belirleyin. Aylık hesapladığınız gelirinizin yarısı, hesaplatmış olduğunuz ödeyeceğiniz kredi taksitinin üzerinde ise rahatlıkla krediyi çekebilirsiniz. Ama daha da yüksek bir kredi çekmek istiyorsanız, kendinize ait devre mülkünüzü ipotek altına vererek çok yüksek miktarda da kredi çekebilirsiniz.

En fazla ne kadar kredi çekebileceğinizi yukarıda anlattığım yollarla çıkarabilirsiniz. Ya da birçok internet sitesinde ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplama araçlarıyla, gelir bilgilerinizi girerek hesaplatabilirsiniz. Yalnız burada her türlü siteye güvenip bilgilerinizi buralarda paylaşmayın. Zira dolandırılabilirsiniz. Güvendiğiniz siteleri ya da en garanti yolla bankaların resmi sitelerini kullanmanız yararınıza olacaktır.

En fazla kredi çekebilmek için, elinizde ne kadar geliriniz varsa kullanın. Yeni bankaları tercih edebilirsiniz. Zira bu bankalar müşteri portföylerini artırmak için sınırları zorlamaktadırlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here