Ana sayfa Genel En Uygun Konut Kredisi Veren Banka

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka

401
0

Herkes güzel bir ev sahibi olmak ve kendi evinde yaşamını devam ettirmek ister. Ancak maddi şartlardan dolayı birçok kişi kiralık evlerde oturarak hayatlarına devam eder. Yeni bir ev almak isteyen herkes az da olsa çeşitli bankalardan konut kredisi çekerek ev almak durumundadır. Çünkü günümüz şartlarında ev fiyatları oldukça yüksek düzeydedir. İnsanlar yeni bir ev almayı düşündükleri zaman direkt olarak herhangi bir bankaya giderek kredi çekmek istemezler. Çünkü her bankanın müşterileri için sunduğu konut kredisi faizi farklıdır. Bu nedenle de ev almayı düşünen kişiler kendileri için en uygun olan bankadan kredi çekmek isterler. En uygun konut kredisi veren banka hangisiyse ev almak isteyen kişiler bu bankalara giderek çekmek istedikleri tutarda krediyi rahatlıkla çekebilirler.

Günümüzde konut kredisi neredeyse birçok banka tarafından veriliyor. Ancak bankaların faiz oranları yukarıda da dediğimiz gibi birbirinden farklıdır. Günümüzde konut kredileri faizi açısından uygun olan , En Uygun Konut Kredisi Veren Banka lardan olan ve  birçok kişinin tercih ettiği bankalardan bir tanesi Finansbank’tır. Bankanın ev kredisi faiz oranı %1.12 tir. Bu krediden yararlanmak isteyen müşterilerin Finansbank Mortgage kredisini kullanmaları gerekiyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan Halkbank’ın konut kredisi faiz oranı ise %1.13 tür.

Bankanın verdiği konut kredisinin ismi ise Halkbank Evim Dost Kredisi ‘dir. En uygun konut kredisi veren bankalar arasında Teb ve Vakıfbank’ta yer alıyor. Her iki bankanın da konut kredisi faiz oranı %1.15 tir. Teb bankasından kredi alacak olan kişiler Teb Konut Kredisi, Vakıfbank’tan kredi alacak olan kişiler ise Vakıfbank Konut Kredisi ayrıcalıklarından yararlanmak için istedikleri zaman bankalara kredi başvurusunda bulunabilirler. Ziraat Bankası’nın konut kredisi ve Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisi faiz oranları ise %1.16 tır.

Sizlerde Konut Kredisi almadan önce mutlaka internet üzerinden araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Sizden istenilen belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanızı ve kredi sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır. Çünkü konut kredisi diğer kredi türlerine oranla daha geç onaylanan bir kredi türüdür. Bu yüzden herhangi bir belge eksikliği olmaması adına iyi bir araştırma yapmanız sizin için iyi olacaktır. Bunun yanı sıra “en uygun faiz oranını hangi bankanın verdiğini”  yani “En Uygun Konut Kredisi Veren Banka” bilgilerini bildiğiniz için ilk o bankalara başvuruda bulunabilirsiniz, dolayısıyla 2016 yılı en uygun faizli konut kredisi uygulamasından faydalanıp karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here