Ana sayfa Haberler Eski yazar kasa ne olacak?

Eski yazar kasa ne olacak?

665
0

Eski yazar kasa ne olacak?

Bildiğiniz gibi 3100 Sayılı Ödeme Cihazları Kullanma zorunluluğu getiren Kanunun 69, 70 Sayılı tebliğleri ve son yayınlanan Vergi Usul Kanunu Tebliği Kapsamında Vergi Mükelleflerinin ödeme kaydedici Cihazlarının yani yazar kasalarının en geç 31 Aralık 2015 tarihine kadar Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazı ile değiştirmesi  gerekliliği ortaya çıkmıştır.Eski yazar kasa ne zamana kadar değiştirilecek? sorusunun en kısa cevabı 31 Aralık 2015 e kadar değiştirlecektir.

Peki eski yazar kasa ne olacak? Eski yazar kasalar hurdaya ayırma işlemi yapılacak ancak mükellefler kasayı hurdaya ayırsa bile eski yazar kasanın içinde beyni olarak bilinen hafızasını elinde tutmak zorunda.

Eski yazar kasaların hafızası ne kadar saklanacak?Eski yazar kasalar daha doğrusu bu kasalara ait hafıza birimleri 10 yıl saklanmak ve yapılacak denetimlerde görevlilere gösterilmek zorunda.Eski yazar kasasını saklamayanlara ise 700 TL ye kadar para cezası kesilebilir.

Kısacası eski yazar kasalar 31 Aralık 2015’e kadar yeni nesil ödeme kayıt cihazlarıyla değiştirilip hurdaya ayrılacak, kasanın hafıza kartları serviste söktürülüp 10 yıl boyunca saklanacak.

Umarız bu yazımız Eski yazar kasalar ne olacak?,Eski yazar ksalar ne zaman kadar değiştirilek?,Eski yazar kasalar ne zamana kadar saklanacak? sorularınıza cevap verebilmiştir.

Yeni bilgi olarak yazar kasaların yenilenmesi uzatılıyor yazımızı okuyunuz.

Bol kazançlar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here