Ana sayfa Para Kazanma Evde Kış Çayı Paketleyerek Para Kazanma

Evde Kış Çayı Paketleyerek Para Kazanma

457
2

Günümüzde, neredeyse her on aileden beşi, geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kalmış durumdadır. Geçinmekte zorluk çeken bu ailelerin diğer bir sorunu da gelecek kaygısı çekmeleridir. Çünkü, mevcut gelirleri ile yalnızca kendi geçimlerini sağlayan kişiler, çocuklarının ya da kendi gelecekleri için hiçbir birikim yapamamaktadırlar. Fakat, bu durum artık son buluyor. Kadınların evlerinde yapacakları ek iş imkanlarının artması ile birlikte, kadınlar da çalışma hayatına giriyor ve ailelerinin geçinmelerine katkıda bulunuyor. Bu açıdan yayınlanan iş ilanlarına baktığımız zaman karşımıza ilk olarak evde kış çayı paketleme işi çıkacaktır. Soğuk kış günlerinde grip ve soğuk algınlığı riskini üzerinde taşımamaları için, doğal yöntemlere yönelmektedirler. Bundan dolayı birbirinden şifalı bitkilerin belirli ölçülerde karıştırılması ve bunların da satışa sunulabilmesi için paketlenmesi gerekmektedir. Burada da ev hanımlarına büyük iş düşmektedir.

Kimlerden İş Alınabilir?

Ev hanımları bu işe girmek için hiçbir maddi değer ortaya koymalarına gerek yoktur. Yapılması gereken tek şey, etraflarında bulunan ve bu işi onlara verebilecek kişileri bulmaktır. Bunun için aktar olarak adlandırılan ve şifalı bitkilerin satışını yapan kişiler ile iş görüşmesi yapılabilecektir. Kullanılacak tüm malzemeler aktarlar tarafından sizlere verilecek ve sizden sadece paketleme yapmanız istenecektir. Etrafınızda bu tarz bir işi size verecek birilerini bulamamışsanız, kendi işinizi de kurabilirsiniz. Çünkü, ilaç kullanmadan kişilerin kendilerini tedavi edebilecekleri bu yöntemlere binlerce kişi yoğun ilgi duymaktadır. Sizler de evlerinizde gereken malzemeleri alarak bu işi yapabilir ve yakın çevrenizden başlayarak satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Kış Çayı Paketlemek İçin Hangi Malzemeler Gerekli

Kolay bir şekilde kış çayı hazırlamak için aşağıda belirteceğimiz malzemeleri temin etmeniz yeterli olacaktır. İşte malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı kuşburnu
  • 1 yemek kaşığı adaçayı
  • 1 adet kuru kabuk tarçın
  • 3 yemek kaşığı ıhlamur
  • 3 tane okaliptus yaprağı
  • 5 adet karanfil
  • 5 adet papatya
  • Yarım elmanın kabukları
  • 2 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş taze zencefil
  • Yarım yemek kaşığı hibisküs

Bu malzemeler tek kullanım içindir ve demleme işleminin ardından kişilerin yapacakları miktara göre 4 ya da 5 bardaklık kış çayı elde edilebilecektir. Sizler evde kış çayı paketleme işi yaparken, bir paket için bu malzemeleri kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here