Ana sayfa Haberler Evlenenlere 5 Bin TL Yardım

Evlenenlere 5 Bin TL Yardım

259
0

Evlenenlere 5 Bin TL Yardım

2015 yılında, seçim vaadi ile sunulan Evlenenlere 5 Bin TL yardım; geçtiğimiz aylarda meclisten de geçerek resmen yürürlüğe girdi. 2016 yılından itibaren Yeni evlenecek çiftlere, 5 Bin TL kredi yardımı gerekli başvurular akabinde yapılabilir. Henüz nereye başvurulacağı belli olmayan ve yakın zamanda muhtemelen her şeyi netleşecek olan evlilik yardımının detayları hemen hemen yayınlandı denebilir.

Evlilik Yardımı İçin Gerekenler Nelerdir?

Devlet desteği olarak tabir edilen, 5 Bin TL Evlilik yardımı için gerekenlerden ilki çiftin 27 yaşını geçmemiş olması. 27 yaşını geçen çiftlere Devlet herhangi bir evlilik yardımı yapmayacak. İkinci madde ise, bir çeyiz hesabının bulunması. Bankaların herhangi birinden başvuru yapmadan önce bir çeyiz hesabı açmanız çok daha uygun olacaktır. Son madde ise, ilk kez evleniyor olmanız. Hali ile, devlet ilk kez evlenmeyen herhangi bir çifte; evlilik yardımı yapmama kararı almış. Bu üç maddenin sağlanması halinde, evlilik yardımı başvurusu rahatlıkla yapılabilir ve evlilik yardımı hesabınızda olabilir. Yüksek ihtimalle KOSGEB üzerinden alınacak başvuruların, yine de henüz nereye yapılacağı belli değil. Bu sebepten, beklemekte yarar var.

Evlilik Yardımı Nerelerde Kullanılabilir?

2016 Evlilik yardımı’nın kullanım sınırı yoktur. Hemen hemen istenilen her masrafta kullanılmaya açıktır zira takibi yoktur. Aldığınız parayı, çeyiz, düğün hazırlıkları, salon masrafları ve benzeri tüm işlerde kullanabilmeniz mümkündür. Bu durum biraz da evlilik yardımını ne zaman aldığınıza bağlıdır, uygun şekilde harcama yaptığınız takdirde; rahatlıkla evlilik yardımı ile masraflarınızı azaltabilmeniz mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here