Ana sayfa Kampanyalar Faizler Düşünce Ev Kredisi Yapılandırma

Faizler Düşünce Ev Kredisi Yapılandırma

336
0

Faizler Düşünce Ev Kredisi Tekrardan Nasıl Yapılandırılır?

Mortgage yada konut kredisi kullanarak ev almak istediğimizde, her ne kadar ince eleyip sık dokuyup o anki piyasa koşullarına göre en uygun krediye bulup kullanmaktayız. Fakat bir süre sonra kullandığımız kredi tüm cazibesini kaybedecek, piyasadaki cari faiz oranı düşmüş olduğundan biz hala yüksek faiz ve dolayısıyla yüksek miktarda kredi taksiti ödemeye devam etmek gibi bir zorunlulukla karşı karşıya kalacağız.

Bu tip durumlarda yapmamız gereken 2 farklı durum söz konusu olup bunlardan biricisi mevcut kredimizi yapılandırmak, ikincisi ise Refinansman kredisi kullanmaktır. Her iki ifadede aslında aynı anlama gelmekte olup, herhangi bir bankadan çekilen konut kredisinin aynı bankadan çekilen ikinci bir krediyle yenilenmesi işlemine  kredi yapılandırma, daha önce çekilen konut kredisinin başka bir bankadan çekilen konut kredisi ile kapatılması işlemine de Refinasman Kredisi denilmektedir.

Peki, faizler düşünce ev kredisi tekrardan nasıl yapılandırılır?

Faizlerin ciddi anlamda düştüğünü, her taksit tutarını daha düşük meblağda ve totalde çok az daha az faiz ödeyeceğimizi düşünüyor isek yapmamız gereken ilk şey her hangi bir banka şubesine giderek refinansman kredisi için başvurmaktır. Başvuru işlemiyle beraber banka şubesi genelde birkaç gün içinde gerekli prosedürlerin tamamlanmasını sağlayarak onaylanmış olan refinasman kredisine ilişkin olarak hazırladığı sözleşmeyi ve kredi ödeme planını tüketici imzasına sunar. Sözleşmenin imzalanmasının ardından eski krediyi ait olan bakiye borç, refinansman kredisi çekilen yeni banka şubesi tarafından kapatılarak mevcut ipotekler kaldırılır. Yeni çekilen krediye ilişkin ipotekler şube tarafından konularak kredi işlemi tamamlanmış olur.

Yapılandırılan konut kredisi ile faiz oranı düşürülmüş olmakla beraber, kredi vadesi ve taksit sayısı yeniden ayarlanabilmektedir. İlave olarak daha önce çekilmiş bir kaç farklı kredinin de bu kredide bir araya getirilmesi söz konusu olabilmektedir. Sonuç Olarak Faizler Düşünce Konut Kredisi Yapılandırma herkesin elde etmek isteyeceği avantajlardan biri olmaya devam edecektir. Başlangıçta belirlediğiniz toplam ödenecek borç miktarının bir süre sonra düşecek olmasından kim mutlu olmaz ki?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here