Ana sayfa Kredi Kartları Faizsiz Kredi Kartı

Faizsiz Kredi Kartı

283
0

Faizsiz Kredi Kartı

Günümüzün vazgeçilmezleri olan kredi kartlarını kullanmayan kişi sayısı çok azdır sanırım. Genç – yaşlı, fakir – zengin demeden herkesin cebinde en az 1 tane kredi kartı mevcuttur. Çoğu kredi kartı sahibi ise borcunu ödeyemediği için yakınır.

Aslında kredi kartları düzgün kullanıldığında gerçekten de yararlıdır. Fakat maalesef ülkemizde kart kullanan kişiler düzgün kullanmadıklarından dolayı yararından çok zararını görmektedir. Kredi kartı kullanıyorsanız dönem sonunda hesap ekstresi geldiğini bilirsiniz. Gelen ekstrede sizin o ayki kullandığınız toplam tutar ve ödemeniz gereken asgari tutar yer almaktadır. Eğer siz ödeme yaparken o ay kullandığınız bütün miktarı öderseniz, kredi kartınıza faiz ödememiş olursunuz. Yani ay sonu borç tutarının tamamını ödediğiniz kredi kartı, aslında faizsiz kredi kartıdır. Fakat herkesin ödeme gücü olmadığından, genelde yapılan ödemeler asgari tutarda kalmaktadır. Hal böyle olunca da bankalar, ödenmeyen tutarlara faiz işletiyor.

Dönem dönem bankalar müşteri çekmek ve yeni çıkarttıkları kartların tercih edilmesini istedikleri için, kısa süreli faizsiz kredi kartı reklamı yapar. Örnek vermek gerekirse, Finansbank’ın Cardfinans kartını verebiliriz. Kampanya dâhilinde başvuru süreleri içerisinde kart başvurusu yaparsanız ve kartınız onaylanırsa 1 yıl boyunca asgari tutarı da ödeseniz sizden faiz almıyor. Fakat 1 yıl süresi dolduğunda diğer kredi kartları gibi oda belirli oranlarda faiz almaya başlıyor.

Yukarıda belirttiğim gibi, kredi kartı sahibiyseniz, ay sonunda asgari ödeme tutarı yerine bütün borcunuzu ödeyebilirseniz eğer, o kadar sizin için faizsiz kredi kartı olur. Kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyip bankalara faiz ödememeniz dileğiyle…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here