Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

433
0

Son dönem televizyon reklamlarının tartışmasız karşılaşılan en ağırlıklı görsellerden biri de Findeks kredi notunu öğrenme temalı reklamlardır. Ve açıkça belirtildiği üzere de Findeks, kamunun rahatça erişebileceği şekilde altyapıya sahip, bireysel kredi puanını öğrenme metodlarından biridir.

Findeks kredi notu önemli bir finansal veridir. Çünkü bankalar müşterilerinin kredi talebinde en önemli baz aldığı veri kredi notudur ve bireyler buna göre kredili ürünlerden (kredi kartları veya bireysel kredilerden) yararlanabilmektedir.

Findeks Kredi Notu Hesaplanırken Neler Dikkate Alınır ?

Findeks Kredi Notu NedirHerşeyden önce kredi puanında nelere dikkat ediliyorsa onlara dikkat edildiğini söylemek yanlış olmaz. Kişinin kısaca finansal geçmişi yani çektiği krediler, kredi ödemelerinde sorun yaşayıp yaşamadığı, kredi kartları, limitleri ve geri dönüşümleri ile ilgili bilgilere ilaveten kara listede yer alma durumu, herhangi bir bankadan kırmızı kalem uygulamasına tabii tutulması, bireysel tasarrufları ve kişisel bilgilerini içerir ve tüm bunların ışığında bir kredi puanı verilir.

Kredi notunuzun yaşadığınız finansal faaliyetleri takiben değişken olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Zira bir dönem iyiyken kısa bir zaman sonra iyi bir durumda olabileceği gibi tersi de mümkün olabilmektedir.

Düzenli ve planlı kredili ürün kullandığınız takdirde Findeks kredi notunuzun bundan olumsuz etkilenmeyeceğini de tekrar vurgulamak isteriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here