Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Renkleri ve Anlamları

Findeks Kredi Notu Renkleri ve Anlamları

271
0

Findeks Kredi Notu Renkleri ve Anlamları

Kredi notu renkleri çizelgesi aşağıdadır.

Findeks, kredi notunuzu kolaylıkla öğrenip, kolaylıkla takip edebileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu kredi notunuz aracılığı ile, kredilerinize olumlu yahut olumsuz yanıt alacağınızı tahmin edebilirsiniz. Pek çok etmeni olan kredi notu bilgilerinizin merkez bankasında tutulduğu bilinmekte ve en doğru bilgileri de günümüzde, bankalardan çok Findeks verebiliyor. Ve Findeks’in bir de kredi notlarınıza uygun tuttuğu renk kartelaları mevcut. Bu renk karteları sayesinde bir şema oluşturan Findeks, hangi puanda, dolayısı ile hangi renkte olduğunuzu kendisi belirleyebiliyor. Her rengin bir anlamı mevcut ve bugün sizlerle bu Findeks Renklerinin anlamlarını öğreneceğiz.

Findeks’te Kırmızı Kredi Notu Rengi

Findeks üzerinde kırmızı renk kartelası üzerinde bir kredi notunuz var ise; bu kredi notunuzun 0 ile 699 arasında olduğu anlamına gelir. 0 ile 699 arasındaki kredi notu ile, kredi başvurusu yapamaz ve kredinizi herhangi bir yerden kullanamazsınız. Yani, herhangi bir yerden başvuru yapmaya dahi kalkışmayın, zira bu durum da kredi notunuzu kötü yönde etkileyecektir.

Findeks’te Sarı Kredi Notu Rengi

Findeks üzerinde sarı renk kartelası üzerinde bir kredi notunuz var ise; bu kredi notunuzun 699 ile, 1499 arasında olduğu anlamına gelir. Bu değerler, bir kredi başvurusu yapmak için oldukça uygundur. Riskli ve Az Riskli sınıf genelde burada bulunur ve genelde başvurularına olumlu yanıt alırlar. Yüksek meblağlı kredilerde birkaç şart konabilir, kefil, ipotek gibi ancak sonuçta; bu grup kredi alabilenler arasındadır.

Findeks’te Yeşil Kredi Notu Rengi

Findeks üzerinde yeşil renk kartelası üzerinde bir kredi notunuz var ise; bu kredi notunuzun 1499 ile 1900 arasında olduğunu gösterir. Oldukça iyi bir durum olan bu kredi notu rengi, genelde tüm kredileri alabilmenizi sağlayan bir kredi notuna sahip olduğunuzu ima eder. Bu koşullarda, herhangi bir etmen olmaksızın kredi alabilmeniz mümkündür.

Kredi notu renkleri çizelgesi aşağıdadır.

kredi-notu-renkleri
kredi-notu-renkleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here