Ana sayfa Kredi Notu Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi

Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi

454
0

Findeks sözcüğünü artık tamamımız duymuşuzdur. Hem bizim makalelerimizde aynı zamanda başka yerlerden adı kulağımıza aşina olmuştur. Kredi kayıt bürosunun her insan için tespit etmiş olduğu kredi notlarını, ticari kurumlar için vermiş olduğu ticari hizmetler ile hem bankaların aynı zamanda ticari işletmelerin banka ile ilgili işlemlerde minimum risk taşımasına destekçi olan, KKB vasıtasıyla kurulmuş bir internet sistemidir.

Findeks Rengi Yeşil Olan Şahıslara Kredi 

Çevrenizde belki de Findeks rengi kırmızı olana kredi , Findeks rengi yerşil olana kredi , Findeks kredi rengi sarı olursa kredi çekilebilir mi? Diye sorulara şahit olmuşsunuzdur. Bu makalemizde, fertleri daha fazla alakadar eden ve bankaların kredi hizmetlerinin baz almış olduğu kredi notu ve renklerinden olan yeşil rengi araştıracağız. Findeks rengi yeşil olana kredi yazısı ile yeşil rengine sahip kullanıcılarının kredi kullanırken yaşadıklarını ve kullanıcı niteliklerini ele alacağız.

Bankaların tespit etmiş olduğu kredi notları listesinde en fazla nota sahip ve güvenilir kullanıcı niteliği olan renk yeşildir. Bankaların en sevdiği, en güvenilmiş olduğu, en ayrıcalıklı alıcılarıdır. Zira findeks kredi not hesaplaması gerçekleştirilirken ve kredi not hesaplarını göz önünde bulundururken, hiç bir kredi kart, kredi ödemlerinde problem yaşamamış, ödemelerini düzgün olarak vaktinde yapmış kullanıcı tipleridir. Vaziyet bu şekilde olunca da tabi bankalardan kredi isteklerinde hiç bir güçlük yaşamamaktadır. Bankalar, hiç bir kefil ve güvence talep etmeksizin, kredi not rengi yeşil olan kullanıcısının kredi isteğini kabul etmektedir.

Findeks kredi not aralığında, 1500 – 1900 puanları içinde kıymeti olan, itimatlı kullanıcı tipidir. Findeks yeşil rengini de kritize ederken güvenilir ve çok güvenilir şeklinde ayırmak istemiş ve yeşil rengi açık yeşil ve koyu yeşil şeklinde iki kısıma ayırmıştır.

Findeks kredi notu olarak Açık yeşil renge sahip insanların kredi notları 1500 – 1699 arasıdır ve iyi şeklinde tanımlanırken, koyu yeşil renge sahip insanların kredi notları ise 1700 ila 1900 arasında çok iyi şeklinde tanımlanmıştır. Bilhassa koyu yeşil kredi notuna sahip şahıslar, bankaların gözünde deyim yerindeyse vip kullanıcıdır. Findeks rengi yeşil olana kredi ve kredi kart limitlerinin yükseltilmesi isteklerine bankalar çoğunlukla olumlu yanıtlar vermektedir.

Kredi notu kaç olursa kredi çekebilirim? Sorusuna yanıt olarak yazdığımız bu yazıda son olarak şunu belirtelim.Yaşanacak maddi sorunlar akabinde, findeks rengi yeşil olanlara, bankalar ilave kredi isteğinde, kredili mevduat (yatırım) limit artırım isteğinde ve ihtiyaç kredi isteklerine pozitif yanıt verip, bankaların istediği kullanıcı tipi olmuşlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here