Ana sayfa Garanti Bankası Garanti BBVA Kredi Başvurusu

Garanti BBVA Kredi Başvurusu

453
0

Kredi çekmek günümüzde artık bir ihtiyaç halini almıştır. Uygun vadede uygun miktarda ve uygun faizle kredi bulduğunuzda kredinizi hemen çekersiniz. Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce bazı araştırmalar yapar ve kredi almaya uygun gördüğü müşterilerden bazı belgeler talep eder. Peki Garanti Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Garanti BBVA Bankası Kredi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Krediyi almak isteyen kişinin maaşlı çalışan olması, emekli olması, kiraya verilmiş emlak sahibi olması, şirket sahibi veya ortağı olması veya serbest meslek erbabı olmasına göre istenen belgeler farklılık göstermektedir. Garanti Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Öncelikle üzerinde TC kimlik numara yazan nüfuz cüzdan kimliği ile başvuru yapılabilir. Bunun dışında çalışma tipine göre kredi başvurusunda gerekli olan belgeler değişmektedir.

Maaşlı çalışanlar için istenen belge gelir yazısı ya da bordrodur. Son iki ay içinde alınmış bir bordro ihtiyacı görmektedir. Bordro yerine SGK sicil no da aynı işlevi yerine getirmektedir. Onun dışında iş yeri sicil no gereklidir. Ayrıca maaşınızdan haciz veya kesinti olup olmadığına dair bilgileri ihtiva eden ve son bir ay içinde çıkarılmış gelir yazısı ve imza sirküleri de gerekli belgeler arasındadır.

Garanti BBVA Emekli Kredisi

Garanti Bankası kredi başvurusu yapacak Emeklilerden kredi başvurusunda istenen belgeler emeklinin maaşını gösteren çalıştığı bankadan aldığı banka hesap cüzdanı ve emekli tanıtım kartı yeterlidir.

Kira geliri sahipleri için istenen belgeler farklıdır. Kira geliri sahipleri sahibi olduğu gayri menkulün tapusuyla beraber son iki yıl içinde hazırlanmış ve imzalanmış bir kira kontratı ve son iki ay içerisinde çıkarılmış bir adet kira tahsilatını gösteren makbuzla beraber başvurusunu yapabilir.

Şahıs şirketi sahipleri yıllık gelir vergisi beyannamesi ile Garanti Bankası kredi başvurusu  yapacağı zamana göre güncel vergi levhası ile başvurusunu yapabilir.

Herhangi bir sermaye şirketi ortağı iseniz yıllık kurumlar vergi beyannamesi ve yine sahıs şirketlerinde olduğu gibi güncel vergi levhası ile kredi başvurularını yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Çiftçi Kredisi

Çiftçiler ise Garanti Bankası kredi başvurusu sırasında yanlarına almaları gereken belgeler zirai kazancını gösteren belge ile çiftçilik belgesidir.

Başvuru sahibinin SGK’da kaydının olmaması veya doğrulanmaması gibi durumlarda banka tarafından gelir belgesi talep edilmektedir. Bazı şubelerden kredi almak için kefil istendiğinde, kefil için de aynı belgeler gerekmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here