Ana sayfa Garanti Bankası Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Garanti Bankası Kredi Hesaplama

454
0

Garanti Bankası Kredi Hesapla

               Günümüzde nakit para ihtiyacı önemli bir sorun haline gelmiştir. Pek çoğumuz bu para ihtiyacımızı farklı yollardan karşılama yoluna gideriz. Bu yollardan en önemlisi banka kredileridir. Günümüzde faaliyet gösteren birçok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak kredi alacağınız bankanın şubesine kadar kredi imkanlarını, faiz oranlarını hesaplamak gerekir. Bunun için bankaya kadar gitmeden bu kredi hesaplamasını yapabilirsiniz. Şimdi Halkbank kredisini hesaplayalım. Öncelikle arama motorunuza Garanti yazarak bankanın internet sitesine girmeniz gerekir. Bankanın internet sayfasına girdiğini de zaten ana sayfa da kredi hesaplaması için bir hesaplama aracı var. Sizin burada bireysel ihtiyaç kredisi veya ev kredisi seçeneğinden birini seçmeniz gerekiyor. Bireysel krediyi seçtiğinizi varsayalım. İhtiyacınız yazan kısma istediğiniz tutarı yazın.

            Ancak yazdığınız bu tutar 100,000 TL den fazla olamaz. Bir diğer önemli husus yazılan tutar miktarı artıkça faiz oranı düşer. Daha sonra alt kısımda vade miktarını seçmeniz gerekiyor. Bu vade miktarı 36 ay dan fazla olamaz. 3 ay dan az olamaz. Yan kısımda zaten yazılan tutara ve seçilen vade miktarını göre otomatik olarak hesaplama yapılıyor.

Alt kısımda yer alan detaylı bilgi kısmına tıklamanızda da fayda var. Çünkü ödediğiniz tüm para anapara ve faiz değil. Detaylı bilgi kısmına tıkladığınızda masraf ve ücretler, ödeme planı şeklinde iki menü açılır. Masraf ve ücretler de tahsis ücreti, sigorta tutarı, toplam masraf ve yıllık maliyet oranı yer alır. Yan kısımda yer alan ödeme planında ise seçtiğiniz vade miktarına göre yer alan bir ödeme takvimi oluşturulur. Ev kredisinde ise hesaplama aynıdır. Ancak yazılan tutar en az 10,000, en fazla 775,000 TL’dir. Vade miktarı ise 12 ay ile 240 ay arası değişir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here