Ana sayfa Garanti Bankası Garanti BBVA Bankasından Cep Telefonuna Para Gönderme

Garanti BBVA Bankasından Cep Telefonuna Para Gönderme

606
0

İnternet ve akıllı telefonlar en çok bankacılık hizmetlerinde faydalı oldu diyebiliriz. Zira bu sayede kişiler artık bankacılık işlemlerini dijital ortamda yaparken bankalarda yoğun işlemlerden ve operasyonel ücretlerden yoksun olarak daha avantajlı konumuna geliyor. Mobil bankacılık bu yüzden bankaların ilk tercihleri arasında bulunurken her geçen gün kullanan tüketici sayısında da artış söz konusu. Bu anlamda dijital bankacılık hizmetlerini alırken kişiler bir hesabın varlığından yoksun olarak cep telefonuna para gönderme yapabiliyor.

Garanti BBVA Cepbank Nasıl Yapılır?

Para aktarımına konu edilen EFT ve Havale en çok kullanılan hizmetler arasında bulunuyor. Fakat burada önemli olan parayı göndereceğiniz bir hesap numarasının varlığıdır. Bu numara olmadığı zaman kişinin ismine para gönderimini yapabilirsiniz. Bu hizmet ise banka şubesinden yapılabilirken bunun masrafı da oldukça yüksek rakamlara neden oluyor. Bu nedenle daha az masraf, hesap numarası olmadan para gönderimi Garanti BBVA Bankasından Cep Telefonuna yapılabiliyor. Havale hemen karşı hesaba geçerken EFT ile beklemek kişileri mağdur edebilir. Bu mağduriyetten uzak olarak hızlı para gönderimi için Garanti BBVA seçilebilir.

Garanti Cep Para Gönderim Adımları

Diğer adıyla Garanti BBVA Cepbank yapma işlemi 24 saat aralığında yapabileceğiniz, hesap numarası harici bir cep telefonu numarasına gönderebileceğiniz bir hizmet. Burada gerekli olan hususlar ise göndereceğiniz kişinin TC kimlik numarası ve cep telefon numarasıdır. Bu şartlar altında Garanti Cepbank işlemi için atacağınız adımlar şu şekilde;

 • Garanti BBVA Mobil Uygulamasına girin. Buradan para gönderme menüsünü seçin. Bu menü içerisinde Cepank ile para gönderme sayfası bulunuyor. Bu sayfayı seçiyorsunuz.
 • Burada para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını girin.
 • Gönder tuşu ile hareket edin.
 • Bu aşamadan sonra kişiye sadece para çekmek kalıyor.

Garanti BBVA Cep Telefonuna Gelen Parayı Çekme

Burada kişiye para gönderilmesi halinde SMS ile para geldiği bilgisi gelir. Bu bilgi sonrası bir Garanti BBVA Bankamatiğinden paranız çekilebilir. Bu çekim işlemi için atacağınız adımlar şu şekilde;

 • Bankamatik Kartsız İşlemler menüsünü seçin.
 • Para Çekme menüsünü seçin.
 • Çepbank Para Çekme Menüsünü seçin.
 • Açılan sayfada parayı gönderen kişinin telefon numarası girilecektir.
 • Diğer alana paranın geldiği cep telefonu numarası yazılır.
 • Daha sonra gönderilen para tutarı giril ve devam menüsünü ile hareket edilir.
 • Daha sonra size telefonunuza gelen referans şifresi sorulur. Bu dört haneli numaralardan oluşan şifreyi bankamatiğe yazarak paranızı çekebiliyorsunuz.

Garanti BBVA Cep Telefonuna Para gönderme işlemi sadece yurt içinde yapılabiliyor. Örneğin en yakın olan Kıbrısta bu hizmeti alamıyorsunuz. Ayrıca para gönderimi için iki günlük bir süre bulunuyor. Bu süre içinde alıcı parayı çekmesi gerekiyor. Bu süre içinde çekim olmazsa para gönderen kişinin hesabına iade ediliyor. Bu aşamadan sonra tekrar cepbank ile para gönderim işlemi yapılması gerekecektir.

Garanti BBVA Cep Telefonuna Para Gönderme Limiti

Bankacılık işlemlerinde sürekli limitler söz konusudur. Bu nedenle cep telefonuna para gönderimi ide limitler ile sınırlı. Garanti BBVA dijital bankacılık ile cep telefonuna para gönderiminin günlük limiti bin lira. Bu limitin üstü gönderilemiyor. Bu gönderimi yapabilmeniz için gece 00:00 saatlerinin geçmesi gerekir. Bu süre sonunda tekrar para gönderebilirsiniz.

Garanti Cepbank Ücreti Ne Kadar?

Bankalar yaptıkları tüm hizmetler için ücret talep eder. Bu nedenle cep telefonuna para gönderimi yapmak istiyorsanız bunun bedelini de ödemek zorundasınız. Göndereceğiniz tutara ayrıca gönderim masrafını ödemeniz gerektiğinden hesabınızda bu kadar para olması gerekir. Garanti BBVA cepbank ücreti 2,75 TL olarak alınıyor. Bu ücret gönderim sırasında peşin olarak alınırken para iadesi söz konusu olduğunda da iade edilmiyor.

Cepbank İle Para Gönderimi Güvenli midir?

Burada para gönderimi için karşı kişinin cep telefonu, TC numarası gerekiyor. Bunun yanında para gönderimi ve çekimi için referans numarası da gerekenler arasında. Bu nedenle herkesin çekebilmesi mümkün değil. Para gönderici kadar alıcının numarası da önemli. Çekim esnasında alıcı gönderen kişinin telefon numarasını girdiği için güvenlik adımı. Bu nedenle para gönderimi için bu alternatif güvenlik bir hizmet.

Garanti BBVA CEpbank İptali

Para gönderen kişi bu durumu iptal edebiliyor. Bu iptalin edilebilmesi için iki seçenek bulunuyor. Bunlardan birisi Garanti BBVA Müşteri hizmetlerini aramak. Buradan gerekli talep oluşturularak söz konusu para gönderim işlemi iptal edilebilir. Diğer seçenek ise yine internet yada mobil bankacılık ile oluyor. bunun için giriş yaptıktan sonra para transferi menüsü ile cepbank ve işlem hareketlerine girmek. Buradan iptal işlemine konu kalemi siçip iptali sağlayabiliyorsunuz. Fakat karşı taraf bu aşamada parayı çekmişse zaten yapabileceğiniz bir şey yok. Yani iptali söz konusu olmuyor.

Cepbank Şifresini Değiştirme

Parayı alacak kişiye tek şifre gelmektedir. Bu şifrenin yenilenmesi veya değiştirilmesi söz konusu değildir. Eğer kişi mesajı silerse parayı çekemez. Süresi dolumunda ise para göndericiye iade edilir. Para gönderimi için tekrar baştan başlanılması gerekir ki burada şifre unutulmaması gerekir. Yanlış girilen şifreler ile para çekimi söz konusu olmaz. Bu nedenle üç kez yanlış girildiği takdirde para zaten göndericiye iade ediliyor.

Cepbank SMS Ücreti

Burada SMS ile bilgilendirme banka tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle kişiye gönderilen referans numarası ile para gönderimi bilgisine dair mesaj için sizden bir ücret alınmaz.

Cepbank 24 Saat Çekilmezse Ne Olur?

Burada paranın çekilmesi içi önünüzde 48 saatlik bir süre bulunmaktadır. Bu süre içinde en yakın bir bankamatikten paranızı çekebilirsiniz. Fakat çekim için SMS referans numarası gereklidir. Bu numara size gelmediği sürece cep telefonunuz yoksa parayı çekemezsiniz. Yani 24 saat içinde çekilmezse bir sorun teşkil etmez.

Garanti Cepbank Başvurusu

Garanti BBVA cepbank işlemlerinden yararlanabilmeniz için öncelikli olarak bu hizmete alabilmek için başvurmanız gerekiyor. Başvurular için internet sitesini ya da banka şubesini kullanabiliyorsunuz. Yada diğer bbir alternatif Garanti PAramatiklerden yapılabilir. Bu başvuru ile lira yükleme, kart borcu ödeme, OGs ve şans oyunları ödemelerini yapabiliyorsunuz. Garanti internet sitesinden cepbank başvurusu kredi kartı yada internet bankacılığına giriş sonrasında çıkan ekrandan cepbank yapmak istiyorum seçeneği ile kart şifrenizi giriş yaparak yapıyorsunuz. Burada cep telefonunuza bir SMS geliyor. Bu Mesaja evet diyerek cevaplıyorsunuz. Bu aşamadan sonra başvurunuz alınmış oluyor.

Garanti BBVA Cepbank İle Neler Yapılıyor?

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Garanti Cepbank ile telefona yada kredi kartına para gönderme işlemi, bakiye sorgulama, Cep telefonu operatörlerine lira yükleme, kayıtlı olan hesaplara eft ve havale, şans oyun usitesi olan bilyonere para gönderme, OGS hesabınıza para yükleme hizmetlerini anlık olarak yapabiliyorsunuz.

Garanti Cepbank Şifre Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

Para aktarımı için Garanti Cepbank seçilmesi halinde karşı kişiye bir referans numarası şifresi gitmektedir. Bu şifre size gelmemiş olabilir. Bunun ilk nedeni para gönderimi esnasında cep telefonu numarasının yanlış yazılmasıdır. Bunun yanında karşı kişinin cep telefonu kapalı olması, ulaşılamıyor olması da mesajın gelmesini engeller. Bu nedenle kişiye de mesaj gelmeyebilir. Bu durumda para gönderim işlemi tekrarlanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here