Ana sayfa Bankalar Garanti BBVA EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?

Garanti BBVA EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?

356
0

Garanti BBVA EFT havale ücreti işlem tipi, miktarı, işlem saati gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Garanti BBVA, maaş müşterileri için bir farklılık yaparak, bu müşterilerden herhangi bir şekilde EFT ya da havale ücreti talep etmemektedir. Aynı zamanda banka, maaş müşterilerinde kredi kartı aidatı da talep etmemektedir. Bankanın günlük EFT limiti müşteri başına 250.000 TL olarak belirlenmiştir. Alt limit ise 0,01 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti BBVA EFT Çeşitleri, İşlem Saatleri ve Ücretleri

Garanti BBVA EFT havale ücreti, genel olarak EFT işleminin saatlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. EFT saatleri dışında yapılan EFT işlemlerinin işlem ücreti, EFT saatleri içerisinde yapılan işlemden farklı olmaktadır. Ayrıca, EFT işlemini 09.00-16.00 saatleri arasında yapan müşterilerin EFT ile gönderdiği para aynı gün karşı tarafın hesabına geçmektedir. Şubeden yapılan EFT işlemlerinde talep edilen işlem ücreti, miktara bağlı olarak minimum 40 maksimum 250 TL olarak belirlenmiştir.

Okunmalı: Günlük EFT Limiti Artırma

10.000 TL’lik bir EFT işleminin işlem ücreti 50 TL’ye denk gelmektedir. ATM’ler üzerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde, EFT işleminin tipi ne olursa olsun işlem ücreti 5,5 TL olarak sabitlenmiştir. İşlem tipi ya da tutar değişse de işlem ücreti değişmemektedir. Yalnız EFT saatleri dışında, yani geç EFT durumunda işlem ücretinde farklılık olmaktadır. 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri geç EFT sınıfına girmektedir. İnternet şubesi üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde, işlem ücreti 3,5 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yine, 16.00’dan sonra yapılacak olan geç EFT işlemleri için işlem ücreti 6 TL olmakla birlikte, gönderilmesi söz konusu hesaba, para ertesi gün 09.00 itibarıyla yatırılacaktır. Mobil bankacılık üzerinden yapılacak EFT işlemi ücretleri İgaranti’de 2,5 TL, geç EFT olduğunda 5 TL olarak belirlenmiştir. Cep bank EFT ücreti 2,75 TL, geç EFT ücreti 5 TL’dir. Mobil bankacılık EFT ücreti 2,5 TL, geç EFT ücreti ise 6 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti BBVA Havale İşlem Ücretleri

Garanti BBVA EFT havale ücreti, maaş müşterisi olmayan müşterileri için minimum düzeyde tutulmaktadır. Hesaptan hesaba işlemlerde 1,20 TL işlem ücreti alınmaktadır. ATM’den TL havalesinde 12 TL işlem ücreti alınmaktadır. Mobil havalelerde 3 TL, internet şubesinden yapılan havalelerde 3 TL, Kredi kartından havale durumunda ise 10 TL işlem ücreti talep edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here