Ana sayfa Bankalar Garanti BBVA Günlük EFT Havale Limiti Artırma Yükseltme

Garanti BBVA Günlük EFT Havale Limiti Artırma Yükseltme

939
0

Garanti EFT havale limit arttırma işlemi, genellikle üst limiti yeterli bulmayan ya da üst limit tutarından daha fazla bir tutarla günlük işlem yapan müşterilerce tercih edilmektedir. Kurumsal firmalar, orta çapta işletmeler, küçük işletmeler ve bireysel müşteriler için farklı üst limit seçenekleri sunan Garanti BBVA, bu seçenekler ile genel olarak müşteri portföyünün beklentilerini karşılamakla birlikte, bazı durumlarda müşteriler limit arttırma talebinde bulunmaktadır. Havale ve EFT işlemleri için alt ve üst limitler, müşteriye göre değişikli göstermekle birlikte, iki işlem için de belirlenen alt ve üst limit tutarları aynıdır.

Okunmalı : Günlük EFT Limiti Artırma Yükseltme

Garanti BBVA EFT ve Havale İşlem Limitleri

Garanti EFT havale limit arttırma işlemi, müşterilere göre belirlenen üst limitlerin yetersiz gelmesi durumlarında tercih edilmektedir. Bu limitler, kurumsal işletmeler için TL bazında günlük 6.000.000,00 TL, ticari ve orta boy işletmeler için TL bazında günlük 5.000.000,00 TL, küçük işletmeler için TL bazında günlük 4.000.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Bireysel müşteriler için ise TL bazında günlük limit 500.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitler hem havale işlemleri hem de EFT işlemleri için aynı olmakla birlikte, alt limit ise, havale ve EFT işlemlerinde her müşteri için 0,01 TL olarak belirlenmiştir. Havale işlemleri haftanın her günü istenilen saatte gerçekleştirilebilirken, EFT işlemleri için yalnız hafta içi 09.00-17.15 saatleri aralığı kullanılabilmektedir.

Okunmalı : Garanti BBVA Havale EFT Ücretleri

Limit Artırım İşlemleri

Garanti EFT havale limit arttırma işlemleri için, Garanti BBVA şubelerine başvuruda bulunmak gerekmektedir. Havale işlem limitleri telefon ya da mobil bankacılıktan arttırılabilirken, üst limiti havale işlemlerine göre her zaman ve her bankada daha düşük tutulan EFT işlemi için limit artırma talepleri yalnızca şubeler üzerinden yapılmaktadır. Garanti BBVA, bunu hem bankanın güvenliği hem de müşterinin güvenliği açısından talep etmektedir. Diğer bankalarda da süreç aynı şekilde işlemektedir. Bireysel müşteriler, havale işlemi için limit artırımını telefon bankacılığı üzerinden de yapabilirken, EFT işlemi için banka şubesine gitmek gerekmektedir. Ayrıca tüzel kişilikler, kurumsal işletmeler ya da bireysel işletmeler için de süreç hem havale hem EFT işlemlerinde şube üzerinden yürütülmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here