Ana sayfa Bankalar Garanti BBVA Hesap No Öğrenme Bulma

Garanti BBVA Hesap No Öğrenme Bulma

571
0

Garanti hesap no öğrenme, kart üzerinde yazan numaralardan dolayı kafası karışan pek çok müşterinin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Bu durum, kart üzerinde yazan numaranın uzunluğu ve hesap no, müşteri no, şube kodu gibi numaraların belirtilmemesinden kaynaklanır. Ancak Garanti BBVA, hesap numarasını öğrenebilmeleri için müşterilerine pek çok kolaylık sağlamaktadır.

Mobil Bankacılık Uygulamasını Kullanarak Hesap Numarası Öğrenme

Garanti hesap no öğrenme seçeneklerinden belki de en kolay olanı Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasını kullanarak hesap numarasını öğrenmektir. Mobil bankacılık üzerinden hesap numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için, müşterinin mobil bankacılık uygulamasının yüklü olması ve internet şifresinin olması gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıldıktan sonra, açılan ana sayfanın alt kısmında yer alan menüden “Hesap ve Kart” alt başlığı seçilmelidir. Ardından, açılan menüden “Hesaplar” başlığı seçilmelidir. Müşterinin Garanti BBVA ana kartına bağlı olan ana hesap ve diğer hesapların şube kodları ve hesap numaraları açılan menüde sırası ile görüntülenmektedir. Aynı zamanda, “Hesap ve Kart” seçeneğinin yönlendirmiş olduğu menüden “Kartlar” alt başlığı seçildiğinde de hesaba tanımlı olan tüm kartların bilgileri görüntülenmektedir. İlgili kart seçildiğinde, menü, müşteriyi kart bilgilerine yönlendirir. Hesap numarası, şube kodu, günlük kullanılabilir para çekme limiti, kullanılabilir bonus puan ve kartın internet işlemlerine açık olup olmadığı gibi pek çok bilgi bu menüden görüntülenebilir.

İnternet Bankacılığı Kullanarak Hesap Numarası Öğrenme

Garanti hesap no öğrenme seçeneklerinden bir diğeri, Garanti BBVA resmi internet sitesidir. Müşteri, resmi internet sitesinden “Bireysel” kısmını seçerek T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresini kullanarak internet şubesine giriş yaptıktan sonra, mobil bankacılığın ana sayfasına benzer bir sayfaya yönlendirilir. Bu sayfada, tercihe göre büyüteç ikonunun olduğu kısımdan arama yaparak ya da menüde bulunan “Hesap ve Ürün” alt başlığından “Hesap” seçeneğine tıklayarak, açılan sayfadan hesap numarası, şube kodu, müşteri numarası gibi pek çok bilgiye erişim sağlayabilir. Tercihe göre hesapla ilgili daha çok ve detaylı bilgi almak isteyen müşteriler, sayfanın alt kısmında bulunan “Hesap Bilgileri” seçeneğinden, hesap hareketleri, hesabın açılış tarihi gibi bilgilere de ulaşabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here