Ana sayfa Akbank Garanti Cepbank Para Gönderme

Garanti Cepbank Para Gönderme

581
0

Ülkemizde para gönderme seçenekleri ve getirdiği yenilikler bakımından cep telefonuna para gönderme seçeneğini ülkemizde ilk uygulayan banka olma özelliğini Garanti Bankası taşır. Bu sistemde gönderen için bir hesabının olması ve alıcı için ise hemen hemen herkeste yer alan bir cep telefonu numarası yeterlidir.

Garanti Bankası müşterileri online bankacılık veya bankamatik kanalıyla girdiği hesabında para gönderme seçenekleri olarak cepbank para gönderme seçeneğiyle göndermek istediği telefon numarasını girer ve 10 TL’den fazla olmak üzere istediği miktarda parayı transfer edebilir. Garanti Cepbank ile kendi numaranıza da para göndermeniz mümkün, fakat bu durum da aylık 3 kez kullanım limiti getirildiğini de hatırlatmak yerinde olacaktır.

Garanti Bankası Cepbank Para GöndermeCepbank Para Gönderme Masrafları

Bankamatikten yapılan gönderimlerde 3.25 TL olarak belirlenmiş olup internet bankacılığı için yani bilgisayar şubesini kullanarak yapacağınız cepbank işlemi için 2.25 TL, Garanti Bankası cep şubesini kullanarak yapacağınız para transferlerinde 1.25 TL kadardır.

Gönderilen Parayı Çekme

Öncelikle cepbank yoluyla sizin cep telefonunuza para gönderildiği zaman size kısa mesaj gelecektir. BUnun içinde şifre ve miktar yazmaktadır. Herhangi bir bankamatiğe giderek kartsız giriş yapmanız gerekir. Cepbank para çekme menüsünü de seçin.

Sonrasında gönderen kişinin cep telefonu numarası, kendi numaranızı, miktarı ve en son olarak da size gelen şifreyi girmeniz yeterli olacaktır. Bankamatik size parayı verdikten sonra işlem tamamlanmış olacak.

Herhangi bir banka hesabına sahip olmadan da para alabileceğiniz bu sistemi Akbank, TEB ve İş Bankası gibi bankaların da kullandığını ve onlarda da benzer işlemlerin gerçekleştiğini vurgulamakta fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here