Ana sayfa Haberler Gençlere 1 Yıl Maaş Devletten

Gençlere 1 Yıl Maaş Devletten

282
2

İş arayan veyahut iş kurmak isteyen “gençlere 1 yıl maaş devletten” gelecek. İş kuracak gençler için düşünülen devlet yardımı karşılıksız para ödemesi olacak şekilde düşünülüyor, iş başı yapan yani işe başlayan gençlere 1 yıl maaş devletten ödenecek.

Bu kapsamda 2016 yılı için devlet desteği ve faizsiz kredi kapsamından 10 bin kadar  genç  20 milyon liralık vergi desteğinden faydalanabilecek. Gençlere 1 yıl maaş desteği IŞKUR aracılığıyla yapılacak. Böylece  “üniversite öğrencisine 1 yıl maaş devletten” verilirken öğrenciler hem deneyim hem de gelir sağlayacak.

Provizyon ve ücret alma seçenekleri:Yeni dönemde gençlere IŞKUR aracılığıyla bilgisayar programcılığı, takı tasarımı gibi bir çok alanda eğitim verilecek.

3 Yıl  vergi muafiyeti nasıl olacak?: 

Vergi Mükellefiyetinin başladığı tarihte 29 yaşını doldurmayanların ilk 3 vergi döneminde elde ettiği gelirlerin bir kısmı gelir vergisinden muaf olması planlanıyor.Böylece vergi muafiyeti sayesinde de gençler devlet desteğinden faydalanmış olacaklar.

Bu imkanlar dahilinde gençlere 1 yıl maaş devletten verilirken İs kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız desteğin yanı sıra 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilip, genç girişimcilerin önü açılmış olacak.Bir çok kişi devlet desteği ve faizsiz kredi uygulamasından faydalanabilecek.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Sanırım maaşlar açılan kurslar kapsamında verilecek.Kursa katılan gençlere maaş verilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here