Ana sayfa Genel Halk Bankası EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?

Halk Bankası EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?

527
0

Halkbank eft havale ücreti yapılacak olan eft ya da havale türüne göre değişiklik göstermektedir. Eft ya da havale türü değiştikçe hem işlem saatleri hem de alınacak ücretlerin miktarı değişse de düzenli olarak yapılan eft işlemleri için ücret sabittir. Havaleler herhangi bir gün herhangi bir saatte yapılabilmektedir. Ancak bu durum eft söz konusu olduğunda yalnızca ileri tarihli EFT’ler için geçerlidir. Halkbank şubesi içerisinden eft yöntemi ile para göndermek için ise saat kısıtlaması ya da gün kısıtlaması yoktur. Ancak şube içerisinden gerçekleştirilen işlemler ile internet ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilen işlemler arasında fiyat farkı olmaktadır.

Halkbank Havale ve Eft İşlem Saatleri

Halkbank eft havale ücreti işlem tipine ve işlemin gerçekleştiği yere göre değişiklik göstermekle birlikte, işlem tipleri için de farklı saat aralıkları mevcuttur. Örneğin havale işlemi herhangi bir gün, günün istenen herhangi bir saatinde yapılabilmekteyken, yalnızca ileri tarihli eft işlemleri için gün ve saat kısıtlaması yapılmamaktadır. Bunun dışında, Repo işlemleri için banka 10.00-15.30 saatleri arasında eft işlemi almaktadır. Bono ve Tahvil işlemleri için ise 15.30-18.00 saatleri haricinde işlem almaktadır. Fon 2 müşteriden alış işlemi için 16.00-16.15 saatleri haricinden işlem almaktadır. Ayrıca, yatırım hesabından Halkbank hesabına transfer için 09.05-16.30 saatleri arasında, Halkbank hesabından Halkbank yatırım hesabına transfer işlemi için 09.05-16.30 saatleri arasında işlem almaktadır.

Havale ve Eft İşlem Ücretleri

Halkbank eft havale ücreti işlem türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Şube içinden nakit EFT gönderiminde 65-480 TL arasında işlem ücreti talep edilmektedir. Yine şube içerisinden 16.00 saatinden sonra gönderilen EFT’ler için bu ücret 74-530 TL arasında olmaktadır. Şube üzerinden kişiye tanımlı Halkbank hesabından yapılan EFT’ler için ise 57-480 TL arası ücret talep edilmektedir. Düzenli yapılan EFT’nin ücreti 3,47 TL’dir. İsme gönderiler EFT ücreti 39-480 TL arasındadır. İnternet bankacılığından yapılan EFT’nin ücreti 4.29TL’dir. Internet bankacılığından düzenli EFT’nin ücreti 2,86TL’dir. Müşteri hizmetlerinden yapılacak EFT’nin ücreti 6,19TL iken, müşteri hizmetleri üzerinden düzenli EFT’nin ücreti 2,86TL’dir. Altın EFT işlemlerinde ise komisyon ücreti 2,30TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here