Ana sayfa Kredi Hangi Bankalar İşsizlere Kredi Vermektedir?

Hangi Bankalar İşsizlere Kredi Vermektedir?

618
0

Ekonomiye bağlı olarak çalışmayan insanların yani işsizlerin kafalarına takılan en büyük sorunlardan bir tanesi de çalışmayan işsizlere bankalar tarafından kredi çıkıp çıkmayacağı sorusudur. Büyük bir öneme sahip olan bu soru ve cevabı şu şekilde cevap bulmuştur;  İlla ki sadece çalışanların kredi alabileceğinin yanlış bir düşünce olduğu belirlenmiştir. Çalışmayanların da kredi alabileceği belirlenmiş olup belirli kurallara uyulması durumunda kredi çıkma olasılıklarının yüksek olduğu söylenmektedir.

Kredi almak isteyen çalışmayan bireylerin, geçmiş dönemlerindeki son altı aylık primlerinin yatırılmış olduğu göstermeleri gerekmektedir. Son altı aylık sigortası bulunmayan bireylerin geçmiş döneme ait sigortalarının yatırılması gibi de bir çare de bulunmaktadır. Başka bir kural olan gelir durumunu gösteren belgenin de bankalara ulaştırılması kredi alma konusunda yardımcı etkenlerdendir. Bankaların büyük önem verdiği bir diğer konu ise geçmişteki diğer bankalarla olan ilişkilerdir. Bu bankalara olan borçların ve hareketlerin düzenli ödenip ödenmediği araştırılması yapılır. Bunun nedeni kredi almak istenen bankanın kişiden sağlıklı bir dönüş alıp alamayacağıdır. Sigortalı olmak veya sigorta primlerini ödemenin zorunlu olmadığını belirten bankalarda zorunlu olarak koyduğu en önemli kural gelir durumunun belirli olduğu belgedir. Bu belgeyi sigorta prim durumunun olmaması durumuyla başka bir yöntem olarak kira veya dükkân gelirinin gösterilmesi şartı bulunmaktadır. Bu belgenin bulunması banka tarafından onaylanır ve çalışıp çalışmadığınıza dair bilgi gerekliliği ve şartı önemsiz bir statüye ulaşır. Bu durumla beraber de bankalar tarafından kredi alma hakkınız artmış olur.

Hiçbir belgeye sahip olmamanız halinde ise sicili temiz olan bir kefil aracılığıyla kredi çekmek için bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

İşsizlerin Başvuruda Beyan Edebileceği Kredi Türleri

  • Şahsın evine veya hayat sigortasına karşılık kredi başvurusu,
  • Kefil ile başvurulabilen kredi başvuruları,
  • Nakit avanslar ile başvurulan bilen kredi başvuruları,
  • Şahısa ait otomobil rehin yoluyla, karşılığıyla başvurulabilen krediler ve

Borçları birleştire bilme yoluyla başvurulabilen krediler çalışmayanların kredi almada kullanabileceği yöntemler arasında yer almaktadır.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Birçok bankanın artık işsizlere de kredi alırken zorluk çıkarmadığı bilinmektedir. Bu bankaların bazılarını birlikte inceleyelim.

  • Akbank: Çalışmayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. Gerekli teminatın sağlanması durumunda kredi vermekte ve 50.000 TL ye kadar imkân sunmaktadır. Taksit ücretini de %0.5 şeklinde faizli olarak almaktadır. 72 aya kadar da taksitlendirme yaptığı bilinmektedir.
  • Ziraat Bankası: Çalışmayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalardandır.25.000 TL ye kadar kredi fırsatı bulunan banka, taksit sayısını da müşterinin isteği doğrultusunda belirlemektedir. %0.4 gibi taksit faizi almaktadır.
  • ODEA BANK: İşsizlere ve çalışmayanlara 35.000 TL ye kadar kredi imkânı sağlıyor. Sigorta çeken bireyleri sigorta kapsamına almaktadır.

Diğer Bankalara Göre Daha Kolay Kredi Veren Bankalar,

Diğer bankalara göre daha kolay ve kefil ve evrak talep etmeyen bankaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • N Kolay Kredi (Aktif Bank),
  • CEPTETEB ,
  • ING Bank E-Kredi

gibi bankalar tüm işlemlerinin online bankacılık olmasından dolayı daha kolay kredi çıkarma durumları bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here