Ana sayfa Banka Hangi Bankalar Yüksek Limitli ve Ticari Kredi Kartı Vermektedir?

Hangi Bankalar Yüksek Limitli ve Ticari Kredi Kartı Vermektedir?

469
0

Esnaf ve KOBİ’lerin çalışmak için yüksek limitli ticari kredi kartı veren bankalar arasından seçim yapmaları, işletmelerinin rekabet koşullarında ayakta kalmasında destek sunmaktadır. Günümüzde esnaf ve KOBİ’ler, işletmelerinin finansal ihtiyaçları için seçtikleri bir banka ile çalışmaktadır. Sermayelerini ve cirolarını çalıştıkları banka hesaplarında tutabildikleri gibi ticari ödemelerini banka hesapları üzerinden gerçekleştirmektedir. Çalışanların maaşlarının banka üzerinden yatırılması zorunluluğunun getirilmesi ile bankalarla çalışmadan ticari faaliyet gerçekleştiremeyen işletmeler, seçecekleri bankanın kendilerine sunduğu kredileri ve kredi kartlarını kullanarak işletmelerinin nakit ihtiyaçları için destek alabilmektedirler. Esnaf ve KOBİ’ler için çalışılacak banka seçimi önemli bir husustur.

İşletmeler İçin Ticari Bankacılık Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İşletmeler gibi bankalar da ticari işletme oldukları için işletmeci ile bankanın çıkarlarının ortak noktada buluşması büyük önem taşır. Bu sebeple ticari bankacılık hizmeti veren bankalar esnaf ve KOBİ’leri bankalarına çekebilmek için farklı ürünler ve hizmetler ile ön plana çıkmaya çalışmaktadır. İşletmeler de çalışacakları bankayı seçerken;

 • Kendilerine en yüksek mevduat faizini veren,
 • Nakit ihtiyaçlarında talep ettiği limitte krediyi, uzun vadeli ve uygun faiz oranları ile veren,
 • Ticari faaliyetlerinde kullanmak için kendisine yüksek limitli kredi kartı veren

bankalar arasından seçim yaparak işletmeleri için doğru bir karar verebilirler.

Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartı Almanın Önemi

Ticari kredi kartları, esnaf ve KOBİ’lere çok sayıda faydası bulunmaktadır:

 • Ödemelerinde işletmelerini zora düşürecek miktarda nakit para harcamak zorunda kalmazlar.
 • Ödemelerini karşılamak için hesaplarında yeterli nakitlerinin bulunmadığı durumlarda bile ödemelerini aksatmak zorunda kalmazlar.
 • Yaptıkları ödemeler için fazladan 1 ay vade kazanırlar.Kullandıkları kredi kartlarının kendilerine sunduğu puan, bonus ve taksit gibi avantajlarından faydalanabilirler.

İşletmelere sunulan kredi kartları ile sadece vergi ve devlet kurumu ödemeleri gerçekleştirilmemekte, mal alım bedelleri için de ticari kredi kartları kullanılabilmektedir. İşletmeler için yüksek limitli kredi kartı almak, nakit akışlarının aksamaması için son derece önemlidir.

Bankalar Ticari Kredi Kartı Limitini Nasıl Belirler?

Ticari kredi kartı limiti nasıl belirlenir sorusunun cevabı için bankaların ticari bankacılık alanındaki işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini hatırlatmakta fayda vardır. Bankaların ticari müşterisi olacak işletmelerden hesap açımı sırasında olduğu gibi düzenli olarak bir takım evraklar talep edilmektedir. Evraklar yardımı ile sizin yıllık cironuzu, kar marjlarınızı ve işlem hacminizi ölçen bankalar, size sunacağı hizmetleri bu bilgiler yardımı ile kararlaştırır. Yıllık marjlarınıza, cironuza ve işlem hacminize göre sizin kredi ve kredi kartlı limitlerinizi belirleyerek, ihtiyaç anında bu hizmetlerden faydalanmak istediğinizde belirlediği limitler dahilinde sizin hizmetlerinden kullanmanızı sağlar.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankaların ticari bankacılık hizmeti bulunmaktadır. Pek çoğu ticari kredi kartı hizmetini sunarken, bazı bankalar yüksek limitli olarak verdikleri ticari kredi kartları ile ön plana çıkmaktadır:

 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Halkbank

Gibi özel ve kamu bankaları, ticari kredi kartı ürünlerini diğer bankalara göre daha yüksek limitle vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here