Ana sayfa Bankalar Garanti BBVA Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

Garanti BBVA Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor mu?

1008
0

Bankaların biz müşterilerden tahsil ettiği hesap işletim ücretleri hukuki olarak da en çok adından söz ettiren finansal sorunların başında gelir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu soruna kesin bir çözüm bulamamakla birlikte belirli kısıtlamalar da getirmiştir. Garanti Bankası’da bu bedel alan bankalardan biridir ki bazı bankalar belirli koşullarda hesap işletim ücreti tahsil etmedikleri de bilinen bir gerçektir.

Garanti BBVA Hesap İşletim Ücreti

Garanti Bankası hesap işletim ücreti bu yıl için 58 TL kadardır ve yılın iki dönemi boyunca alınmaktadır. Ocak ve Temmuz aylarından sonra eğer hesabınızda mevduatınız yoksa banka ilk para girişinde hesabınızdan ücreti tahsil edebilir, bu konuda dikkatli olmalısınız.

Tecrübelerimize dayanarak diyebiliriz ki bakiyeniz eksiye düşmemektedir ve bu yüzden parayı yatırdığınız andan itibaren yaklaşık 30 dakika içinde paranızı bankaya kaptırmadan kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz gerekli haller dışında Garanti Bankası’nda hesabınız varsa paranızı burada muhafaza etmemenizdir.

Açıkçası benim yöntemim şu: Cep telefonu bankacılığını aktif olarak kullandığımdan dolayı paramı nesine.com adlı internet sitesine cepten 20 lira ve üzeri gönderimlerde hizmet bedeli alınmadığından gönderiyor ve bu sitenin sunduğu hizmetlerden biri olan hızlı para çekme seçeneğiyle de anında hesabıma gönderip kullanabiliyorum.

Böylece sistemin dayatmalarından biri olan bu hesap işletim ücretini sistemin sunduğu güzel bir açıktan faydalanarak kurtarmış oluyor ve ne diye aldıkları belli olmayan hesap işletim ücretine karşı küçük bir zafer de kazanmış oluyorum.

Garanti Bankası hesap işletim ücreti ödememek için yapmanız gereken banka nezdinde ise şudur: Otomatik ödeme talimatı vererek en az iki faturanızı banka hesabınıza bağlamak.. Maaş hesabınız eğer bu bankadaysa bu avantajlı bir hal olabilir ve bu yüzden de otomatik ödeme talimatı vermek yerinde olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here